informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Praca wakacyjna jest, ale nisko płatna

   Studenci i uczniowie, którzy w czasie wakacji chcą popracować, mają sporo ofert do wyboru. Zarobki są jednak niskie, a zatrudnienie często na czarno.


   Mamy dużo ofert pracy, zwłaszcza dla sprzedawców, barmanów, kelnerek i sprzątaczek - mówi Weronika Augustyńczyk z Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku.- Praca w tych zawodach jest ciężka, więc wielu młodych szuka ofert z zagranicy.
   Niechęć do nadmiernego wysiłku nie jest jednak głównym powodem rezygnacji z pracy "na miejscu". Podstawowy problem to wynagrodzenia.
   Przez niskie zarobki młodzi decydują się na pracę - nawet tylko sezonową - poza krajem.
   Według badań przeprowadzonych na naszej uczelni, większość studentów szuka zatrudnienia za granicą - potwierdza dr hab. Robert Ciborowski, dziekan wydziału ekonomi na Uniwersytecie w Białymstoku. - Wyjazd taki jest atrakcyjny, ponieważ łączy "przyjemne z pożytecznym": zwiedzanie, szlifowanie języka i pieniądze. Na Zachodzie w czasie wakacji można zarobić nawet 1000 euro miesięcznie.
   W Białymstoku zarabia się najczęściej cztery-pięć złotych za godzinę. Po miesiącu wychodzi około 600 zł na rękę.
   Zatrudnienie wakacyjne zwykle ma postać umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Bardzo rzadko zawierany jest angaż na czas nieokreślony. Jednak nie wszyscy pracodawcy chcą podpisać jakąkolwiek umowę.
   Nielegalne zatrudnienie nie zapewnia ubezpieczenia, nie daje też gwarancji jutra. Młodzi godzą się na nie, bo przynosi pieniądze. Pracując trzy razy w tygodniu "na nocki przy hamburgerach", można otrzymać nawet sto złotych dniówki. Daje to trzysta złotych tygodniowo, więc 900 miesięcznie. Całkiem przyzwoity zarobek.
   Żeby dostać pracę w gastronomii czy handlu spożywką, trzeba mieć jedynie aktualną książeczkę zdrowia. W innych sklepach nawet to jest niepotrzebne.
   Szukamy ludzi dyspozycyjnych, chętnych do pracy i uczciwych - powiedziano nam w sklepie "Czerwone korale" przy Lipowej. - Nie wymagamy znajomości kasy fiskalnej, ponieważ każda jest inna, więc przeszkolenie z jej obsługi i tak jest niezbędne.
   Popularne, choć mało płatne zajęcie, to rozdawanie ulotek. Uczciwe, bo firmy podpisują z kolporterami umowę-zlecenie.
   Pieniądze są niewielkie. Za rozdanie 6000 ulotek zarobię 170 złotych - mówi ubrana w firmowy fartuszek AIGO licealistka.- Jest nieciekawie, bo ludzie nie bardzo chcą takie reklamówki brać. Podobno w Profesji płacą więcej.
   Faktycznie, Profesja (pod tą nazwą kryje się firma dokształcająca) proponuje 6.50 zł za godzinę rozdawania. Zwykle pracuje się cztery godziny dziennie.
   Z dużych firm pracowników wakacyjnych potrzebuje Chłodnia Białystok. W sierpniu rusza tak zwane "różyczkowanie" brokułów i kalafiorów. Wymagana jest książeczka zdrowia, zatrudnienie będzie na umowę-zlecenie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-08-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.