informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki oczekują wzrostu popytu na kredyty dla firm

   Z przeprowadzonej przez Narodowy Bank Polski ankiety wynika, że banki spodziewają się w III kwartale 2007 r. bardzo silnego wzrostu popytu na kredyty dla przedsiębiorstw. Bankowcy prognozują również wzrost popytu na kredyty konsumpcyjne, ale oczekiwany wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe jest niewielki.


   "W II kwartale 2007 r. miało miejsce nieznaczne złagodzenie polityki kredytowej w odniesieniu do sektora przedsiębiorstw. Było ono nieco silniejsze w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw niż w segmencie dużych przedsiębiorstw. Zdecydowana większość (ok. 70 proc.) banków oczekuje dalszego łagodzenia polityki kredytowej wobec małych i średnich przedsiębiorstw w III kwartale 2007 r. Do tej grupy banków należą przede wszystkim duże banki uniwersalne. W II kwartale 2007 r. była kontynuowana trwająca od roku tendencja wzrostu popytu na kredyty dla przedsiębiorstw [...]. W III kwartale 2007 r. banki przewidują kontynuację wzrostu popytu na kredyty dla przedsiębiorstw." - czytamy na portalu Gazeta.pl
   "Pomimo przewidywań banków wyrażonych w I kwartale 2007 r., że w II kwartale nastąpi silne złagodzenie polityki kredytowej w segmencie kredytów mieszkaniowych dla gospodarstw domowych, kontynuowana była stabilizacja polityki kredytowej w tym segmencie [...]. W III kwartale 2007 r. banki oczekują niewielkiego wzrostu popytu na kredyty mieszkaniowe." - czytamy dalej.
   "Około 60 proc. banków spodziewa się w III kwartale 2007 r. wzrostu popytu na kredyty konsumpcyjne" - podał NBP.
   Od stycznia do maja banki udzieliły klientom indywidualnym ponad 22 mld zł kredytów hipotecznych. Oznacza to wzrost o ok. 60 proc. Prognozy na koniec tego roku mówią o ponad 54 mld zł udzielonych kredytów hipotecznych.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-08-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.