informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 128 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sprzedaż terenów niezabudowanych jest nieopodatkowana

   Sprzedaż terenów niezabudowanych jest zwolniona z zapłaty podatku VAT. Tak zadecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w sprawie między urzędem skarbowym a podatnikiem. O tym, czy grunty mogą być uznane za teren niezabudowany zwolniony przy sprzedaży z podatku decyduje plan zagospodarowania przestrzennego lub ewidencja gruntów i budynków - donosi "Gazeta Prawna".


   "Podatnicy VAT, którzy sprzedają niezabudowane grunty, np. orne, powinni zwrócić uwagę na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Uznał on bowiem, że o przeznaczeniu gruntu decyduje plan zagospodarowania przestrzennego, a jeśli nie ma takiego planu, wiążące są zapisy w ewidencji gruntów i budynków. Jeśli grunt został sklasyfikowany jako grunt orny, czyli grunt niezabudowany inny niż tereny budowlane lub przeznaczone pod zabudowę, to jego dostawa jest zwolniona z VAT" - dowiadujemy się z "Gazety Prawnej".
   A zatem w przypadku sprzedaży terenów będących gruntem niezabudowanym, ich dostawa nie powinna być opodatkowana stawką podatkową. Nie ma na to wpływu to, czy nabywca ma w planach wybudowanie na tym terenie budynku czy też nie. Dodatkowo, nawet jeśli we wcześniejszej interpretacji urząd skarbowy stwierdzi, że sprzedaż taka nie jest zwolniona z 22 proc. podatku, po podpisaniu umowy można ubiegać się o stwierdzenie nadpłaty. Sprzedażą zwolnioną z podatku są bowiem nie tylko grunty orne, ale także tereny niezabudowane przeznaczone pod budowę. Sygn. akt III SA/Wa 899/07.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Łukasza Zalewskiego pt. "Teren niezabudowany jest zwolniony z VAT".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.