informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowatorskie pomysły na znalezienie pracownika

   "Kucharzy wybitnych, wyślij SMS o treści kucharz na numer ..." - w ten dość niecodzienny sposób pracodawcy zaczęli poszukiwać chętnych do pracy. Zapewniają, że dzięki temu oszczędzają czas i nie wdają się w niepotrzebne dyskusje.

   Ogłoszenia tej treści pojawiły się w poniedziałkowej "Gazecie Praca". Zaintrygowani wysłaliśmy wiadomość na jeden z podanych numerów. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. Gdy próbowaliśmy skontaktować się z pracodawcą, okazało się, że ma on wyłączony telefon. To wzbudziło nasze podejrzenia, tym bardziej że w ubiegłym roku opisywaliśmy historię przedsiębiorczych abonentów Ery. Zamieszczali oni w anonsach atrakcyjne ogłoszenie i czekali na telefony. Gdy delikwent dzwonił, pod byle pretekstem prosili go, by zaczekał, a w tym czasie na ich konto wędrowały promocyjne minuty. Sprawą rekrutacji przez SMS zainteresowaliśmy więc Państwową Inspekcję Pracy. - Pracodawca w dowolny sposób może werbować pracowników i nie można doszukiwać się nieuczciwości z jego strony. Dziwi jednak brak odpowiedzi, niepokoi też brak podstawowych szczegółów - adresu i nazwy firmy. Uczciwa firma powinna to podać w ogłoszeniu - nie ma wątpliwości Barbara Kaszycka, nadinspektorka PIP.
   Sprawdziliśmy jeszcze jedno ogłoszenie. Pod dość zdawkową informacją "restauracja zatrudni kucharzy" krył się warszawski Gessler, który korzysta tylko z tego typu rekrutacji.
   Kiedyś na ogłoszenia odpowiadało mnóstwo osób, które przez telefon zadawały tysiące pytań, a następnie nie podejmowały pracy. Zdecydowaliśmy się więc na rekrutację przez SMS, co znacznie ułatwia poszukiwanie pracowników i pozwala zaoszczędzić czas - mówi Mateusz Gessler, właściciel restauracji.
   Każdy, kto w odpowiedzi na ogłoszenie firmy wyśle SMS, dostaje standardową odpowiedź, w której dowiaduje się o miejscu pracy, zarobkach i dodatkowych oczekiwaniach. 
   To sprawdzona metoda i - co najważniejsze - skuteczna, bo wtedy dzwonią ci naprawdę zainteresowani i gotowi przyjąć oferowane warunki. W ten sposób nie narażamy też ludzi na niepotrzebne koszty.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.