informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bezrobocie: spada, ale wciąż kiepsko
   Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym nieco zmniejszyło się bezrobocie, ale sytuacja na rynku pracy jest nadal niekorzystna - uważa prezes GUS Tadeusz Toczyński. Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 19,5 proc. To zaledwie o 0,1 pkt mniej niż w maju br. i 0,2 pkt mniej niż w czerwcu 2003 r.
   Pomimo spadku rejestrowanego bezrobocia na rynku wciąż jest ogromna liczba ludzi bez pracy - w czerwcu było to 3 mln 71,2 tys. osób, z czego ponad 85 proc. pozostaje bez prawa do zasiłku.
   W porównaniu z grudniem 2003 r. bezrobocie spadło o 3,3 proc. Najbardziej widoczne jest to w woj. podkarpackim - spadek o 6,6 proc., opolskim i podlaskim - po 6,1. Najmniejszy spadek bezrobocia nastąpił w woj. mazowieckim - o 0,2 proc., śląskim - o 0,7 proc. i świętokrzyskim - 0,8 proc.
   Najbardziej dotknięte bezrobociem regiony to woj. warmińsko - mazurskie - 29,6 proc, zachodniopomorskie - 27,2, i lubuskie - 26,6. Stosunkowo najlepiej sytuacja przedstawia się w woj. mazowieckim - 15,1 proc., małopolskim - 15,6 proc. i podlaskim - 16,1 proc.
   Podobnie jak w latach poprzednich, największe zapotrzebowanie na pracę było w obsłudze nieruchomości i małych firm.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.