informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Leasing zyskuje nowych zwolenników
   W pierwszym kwartale 2007 roku łączna wartość leasingu ruchomości i nieruchomości osiągnęła poziom 15,4 mld zł. Zanotowano więc wzrost o około 70 procent. Zdecydowaną większość stanowią ruchomości, szczególnie dzięki coraz większej popularności leasingu aut firmowych, jak również sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych.
   „Zdecydowaną większość, bo aż 14 mld zł leasingowanych środków stanowią ruchomości. Dzięki leasingowi w pierwszym półroczu sfinansowano zakupy środków transportu drogowego za ok. 9,4 mld zł, w tym samochodów osobowych za 3,3 mld zł. Ten segment rynku rośnie najbardziej dynamicznie, bo aż o ponad 70 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2006 r. Tym samym udział tej grupy w ogólnej wartości wyleasingowanych ruchomości zwiększył się w ciągu sześciu miesięcy z 62 do 67 proc.” - napisała „Rzeczpospolita”.
   „Jedynym segmentem rynku ruchomości, który odnotował spadek wartości, jest leasing środków transportu kolejowego, samolotów i statków, na co miała wpływ bardzo duża transakcja leasingu samolotów Embraer, zrealizowana w ubiegłym roku. Dobrze rozwija się leasing maszyn i urządzeń przemysłowych, zwłaszcza sprzętu budowlanego, co ma związek z boomem na rynku nieruchomości. Ten sam czynnik spowodował ponad czterokrotny, w porównaniu z pierwszym półroczem 2006 r., wzrost wartości leasingu nieruchomości, który wyniósł 1,4 mld zł. Rok temu było to 320 mln zł” – dalej w „Rzeczpospolitej”.
   „Przedstawiciele branży zwracają uwagę na rosnącą konsumpcję i inwestycje, co przekłada się na wzrost finansowania dóbr trwałych poprzez leasing. - Trzeba również pamiętać o ogromnych funduszach unijnych na lata 2007 - 2013, na czym skorzysta również sektor leasingowy - mówi Wojciech Nowacki” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
   Nazwa leasing pochodzi od angielskiego słowa lease, które oznacza „wydzierżawić”, „nająć”. W polskim systemie prawnym umowa leasingu jest regulowana przez Kodeks cywilny, jednak dla potrzeb podatkowych rozszerzono pojęcie umowy leasingowej w ramach której oddaje się w użytkowanie środku trwałe, wartości niematerialne i prawne, a także grunty. Zgodnie z prawem jedna ze stron umowy (finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (korzystającemu, leasingobiorcy) prawo do korzystania z dobra na uzgodniony w umowie okres czasu w zamian za ustalone opłaty ratalne.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.