informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 113 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rząd wreszcie zabiera się za upraszczanie procedur budowlanych
   Rząd planuje szeroko zakrojone zmiany w prawie budowlanym, które mają ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. To dobra informacja dla osób planujących budowę domu. Brak konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę, które zostanie zastąpione przez zgłoszenie powinno ograniczyć inercje decyzji urzędniczych. Warunkiem jednak będzie konieczność budowy zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, a to już nie wszędzie będzie możliwe z uwagi na ich brak.
   Jak zauważa dzisiejsza „Gazeta Prawna” - „Uproszczenia w procedurze rozpoczynania budowy nie powinny wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa budynków. Ministerstwo Budownictwa chce bowiem, aby w trakcie budowy inwestor na swój koszt przeprowadził co najmniej dwa odbiory wykonanych prac. – Dokładną liczbę odbiorów będzie określał projektant nieruchomości i będzie ona uzależniona od skomplikowania budowy – mówi Andrzej Aumiller, minister budownictwa. Wyjaśnia, że dla domu jednorodzinnego będą to z reguły dwa odbiory – tuż po zalaniu fundamentów oraz po wykonaniu konstrukcji”.
   Odbiory będą dokonywane przez uprawnione przez resort budownictwa podmioty, które będą ponosiły pełną odpowiedzialność cywilną. Podmiotem decyzyjnym nadal pozostanie starosta, zmieni się jednak sposób wyrażania zgody na budowę. Od zgłoszenia budowy starosta w ciągu 30 dni będzie musiał zgłosić sprzeciw lub wydać dziennik budowy. Za opóźnienie starostwa w wydaniu dziennika budowy zostanie wprowadzona kara 500 zł za każdy dzień zwłoki. Po zakończeniu inwestycji nadzór budowlany będzie miał 30 dni na wydanie zgody na użytkowanie.
   Więcej informacji w wydaniu „Gazety Prawnej”, w artykule Arkadiusza Jaraszka pt. „ Zgłoszenie do starosty zastąpi pozwolenie na budowę”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.