informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Analitycy - złoty może się umacniać
   Euro kosztowało w ostatnich dniach najmniej od dziesięciu miesięcy, a dolar aż od ponad pięciu lat! Analitycy spodziewają się, że ceny te mogą jeszcze spaść. Od początku maja złoty umocnił się względem euro o 8 proc., a względem dolara - o 12 proc. 
   Umocnienie to jest przede wszystkim zasługą premiera Marka Belki - inwestorom wystarczyło już same jego powołanie, nawet bez wotum zaufania. Złoty silnie zareagował też na przyjęcie przez Sejm ustawy o waloryzacji rent i emerytur w kształcie, który zapewnia oszczędności dla budżetu. - Ustawa przeszła dzięki głosom Platformy Obywatelskiej. To dobrze wróży kolejnym ustawom z planu Hausnera - mówi Marek Węgrzanowski, analityk Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej.
   To były czynniki stricte polityczne. - Teraz na znaczeniu zyskiwać będzie gospodarka. W polityce raczej niewiele się zmieni z punktu widzenia graczy walutowych. Belka jest premierem i nim będzie, karuzela nazwisk w rządzie już ich tak bardzo nie interesuje. Teraz ważniejszy będzie przyszłoroczny budżet, inflacja i realizacja planu Hausnera - przyznaje Paweł Wołczyński, szef dilerów Société Générale. - A kondycja gospodarki jest dobra. W II kwartale będziemy mieć ok. 6-proc. wzrost PKB - zgadza się Węgrzanowski. I choć spodziewany dalszy wzrost inflacji będzie po części negatywną konsekwencją wzrostu gospodarczego, to inwestorów wcale to nie zniechęca. - Wzrost inflacji spotka się z reakcją Rady Polityki Pieniężnej, a wyższe stopy procentowe to jeszcze bardziej opłacalne inwestowanie w naszą walutę i obligacje - dodaje analityk WGI.
   Inwestorzy już na te podwyżki czekają. To widać szczególnie po publikacji danych, które do takiej decyzji przybliżają. Gdy GUS informował o wzrostach inflacji, złoty od razu szedł do góry. - I właśnie podwyżki, które nastąpią latem sprawią, że kurs euro spadnie nawet do 4,37 zł we wrześniu - przewiduje Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Banku.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.