informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Młodzi i zdolni nie muszą emigrować

   Młodzi krakowscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z szansy zaistnienia na rynku. Pomaga im w tym Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który działa przy AGH.   Pomysły mają różne. Od firmy komputerowej, przez taką, która zajmuje się organizacją wesel i imprez integracyjnych do agencji hostess i modelek.
   Jedna z firm, która powstała dzięki AIP, to ANC Technologies. Podobnych działa w Krakowie ponad 20.
   - Zaczęło się od udziału w jednym ze spotkań informacyjnych, spodobało mi się to, co tam usłyszałem, napisałem mini biznes plan, mój pomysł na firmę spodobał się i tak zaczęło się wprowadzanie go w czyn - opowiada Andrzej Głowacz, pomysłodawca firmy ANC Technologies. Firma zajmuje się branżą IT. Realizuje projekty zawierające nowe rozwiązania technologiczne, opracowuje oprogramowania, tworzyła już m.in. systemy monitoringu, systemy alarmowe czy projektowała oświetlenie. W zależności od projektu skupia od kilku do kilkudziesięciu młodych speców od informatyki i nowych technologii. - Ta dziedzina jest dziś bardzo popularna, ale wymaga sporo wiedzy i doświadczenia - przyznaje Andrzej. - Taka firma jest szansą dla tych, którzy chcą zacząć działać i chcą to robić w kraju - dodaje.
   Andrzej skończył elektronikę i komunikację na AGH, później zrobił doktorat z informatyki. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że dziś z takim wykształceniem rynki zagraniczne stoją przed nim otworem. Podobnie jest z jego kolegami, którzy współpracują z nim przy projektach. - Okazuje się jednak, że bez żadnych problemów można pracować dla zagranicy będąc nawet młodą firmą w Polsce - mówi. - Niedawno skończyliśmy projektowanie oprogramowania dla sieci komórkowej jednej z największych zachodnich firm - dodaje. Firma, którą założył Andrzej istnieje pół roku. Zarobiła w tym czasie ponad 130 tys. zł.
   Ale żeby zarabiać, trzeba zacząć, a to nie jest takie proste. Młodzi przyznają, że biurokracja nadal straszy, poza tym brak doświadczenia w prowadzeniu firmy i brak biura to kolejne przeszkody, które mogą skutecznie zniechęcić autorów często świetnych pomysłów. I właśnie tu z pomocą przychodzi krakowski Inkubator Przedsiębiorczości działający przy AGH. Daje młodej firmie biuro, jako jedyny w Polsce nadaje osobowość prawną, pomoc księgową, udostępnia serwer internetowy. - Staramy się również reklamować młodych biznesmenów, wszystko po to, żeby zostali zauważeni i mogli się rozwijać - mówi Sebastian Kolisz, dyrektor AIP-u w Krakowie.
   Chcemy w inkubatorach zatrzymać młodych zdolnych - podkreśla Anna Żurek, przedstawicielka Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. - Ich aktywność to dowód, że chcą pracować w kraju, trzeba im tylko pomóc wystartować - dodaje. W Polsce od przeszło dwóch lat działają 23 inkubatory. Dzięki ich wsparciu na rynku funkcjonuje ponad 250 firm, 240 jest w trakcie "rozkręcania się". - A zainteresowanie rośnie, liczymy więc, że coraz więcej absolwentów szkół wyższych zdecyduje się związać przyszłość z krajem i własną firmą - mówi Żurek. Jak wystartować i uzyskać pomoc można dowiedzieć się odwiedzając stronę www.inkubatory.pl.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 24-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.