informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Spekulanci zaczną sprzedawać mieszkania
   Spekulanci z Hiszpanii i Irlandii przewidzieli szybki wzrost cen mieszkań w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej. To oni w ciągu ostatnich trzech lat przyczynili się do podbijania cen nieruchomości. Teraz zaczną je wyprzedawać – pisze Rzeczpospolita.
   „Dla przykładu w Hiszpanii w ciągu czterech lat po przystąpieniu do wspólnoty ceny mieszkań wzrosły o ponad 109 proc. Największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się do niedawna: Warszawa, Kraków i Wrocław. Mała liczba mieszkań w tych miastach, w połączeniu z niską podażą oraz bardzo dużym popytem wewnętrznym, stymulowanym dodatkowo przez inwestorów spekulacyjnych, wpłynęły na dynamiczny wzrost cen na rynku” – czytamy w Rzeczpospolitej.
   „W ciągu następnych kilku lat inwestorzy, chcąc uwolnić zainwestowane środki oraz skonsumować zyski, będą zainteresowani sprzedażą mieszkań. Ponownie będziemy mogli zaobserwować ich aktywność na naszym rynku. Jednak również wtedy trudno będzie określić, jaka liczba mieszkań zostanie sprzedana przez inwestorów, ze względu na brak instytucji monitorującej tego typu transakcje. Również deweloperzy nie ujawniają liczby mieszkań sprzedawanych funduszom inwestycyjnym” – informuje Rzeczpospolita.
   Ceny mieszkań przystopowały w ostatnim czasie. Jak podaje portal oferty.net czerwiec był pierwszym od ponad roku miesiącem, w którym ceny ofertowe mieszkań nie wzrosły. Większa podaż i ograniczenie popytu spowodowało, że średnie cena metra kwadratowego mieszkania spadła w porównaniu z majem o 0,06 proc.
   Więcej w Rzeczpospolitej, w artykule, pt. „Spekulanci będą wkrótce sprzedawać lokale”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 24-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.