informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmieniając bank, zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy rocznie
   Kredytobiorcy, którzy kilka lat temu pożyczali pieniądze na mieszkanie, powinni poddać swój bank próbie i złożyć wniosek o obniżenie oprocentowania. Klient regularnie spłacający kredyt nie powinien mieć problemów z wynegocjowaniem niższej stawki - pisze "Rzeczpospolita".
   "Banki nauczyły się już, że jeśli odprawią z kwitkiem osobę starającą się o obniżenie oprocentowania, prawdopodobnie stracą tego klienta. Rynek kredytów hipotecznych zmienił się bowiem w kierunku, z którego klienci banków mogą się tylko cieszyć.
Silna konkurencja wymusiła obniżkę marż i w efekcie klient zaciągający dziś kredyt płaci znacznie mniej niż osoba, która pożyczała pieniądze kilka lat temu. Kredytobiorcy, o których już wiadomo, że regularnie spłacają swoje zobowiązania, są dla banków szczególnie apetycznym kąskiem. Jeśli taką osobę uda się skłonić do zmiany banku, prawdopodobnie kolejny kredyt będzie spłacała równie solidnie." - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   "Klient, który zapożyczał się kilka lat temu, zwykle płaci za kredyt przynajmniej 2 pkt proc. powyżej ceny pieniądza (a więc oprocentowanie wynosi WIBOR lub LIBOR +2 punkty marży dla banku). Rozmawiając z bankiem dziś, byłby w stanie wynegocjować marżę na poziomie nieco powyżej 1 punktu procentowego. To, w zależności od kwoty kredytu i okresu spłaty, może oznaczać 100 zł, ale też 500 zł oszczędności miesięcznie. W skali 30 lat, czyli okresu, na jaki przeważnie zaciągane są kredyty hipoteczne, to kwota nie do pogardzenia. Aby zaoszczędzić, wystarczy więc zaciągnąć kredyt refinansowy i tymi pieniędzmi spłacić swoje zobowiązanie wobec poprzedniego banku. W dodatku refinansowanie zobowiązań staje się coraz tańsze i coraz prostsze." - czytamy dalej.
   Obecnie warunki udzielania kredytów są korzystniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego wiele osób jest w stanie znaleźć lepszy produkt, niż ten z którego dotychczas korzysta. Oferta kredytów refinansowych może zainteresować przede wszystkim osoby, które spłacają kredyty w euro, oraz te, które zadłużyły się przed 2004 r. we frankach i złotówkach.
   Więcej na temat w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" w dodatku "Moje Pieniądze".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 19-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.