informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wizy do USA: odciski palców od 1 września
Jedziesz do Stanów? Od 9 sierpnia będziesz musiał zostawić w ambasadzie odciski palców.
   Zmianę procedury podyktowały względy bezpieczeństwa - tłumaczy ambasada USA w Warszawie. Kto nie da odcisków, nie dostanie wizy. Wizy wydane wcześniej zachowują ważność - nie trzeba ich przedłużać.
   Odciski będą pobierać właśnie ta ambasada i konsulat w Krakowie. Nikt nie będzie dotykać tuszu, skaner odczyta linie papilarne palców wskazujących obu dłoni. Cała operacja potrwa kilka sekund. Odcisków nie muszą zostawiać dzieci poniżej 13 lat, osoby starsze niż 80 lat oraz niektórzy pracownicy rządów innych państw i organizacji międzynarodowych podróżujący służbowo.
   Odciski palców nie będą umieszczane na samych wizach - znajdą się w elektronicznej bazie danych, do której mają dostęp urzędnicy imigracyjni sprawdzający tożsamość podróżnych na przejściach granicznych.
   Jak się wczoraj dowiedzieliśmy w MSZ, polscy i amerykańscy dyplomaci na ostatni guzik dopinają porozumienie w sprawia wprowadzenia amerykańskiej odprawy już na polskich lotniskach. Zdarzało się bowiem, że Polacy z ważnymi wizami byli odsyłani do Polski z lotnisk w Stanach - wstępna kontrola w Polsce ma to ograniczyć.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.