informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedawnienie wykroczenia skarbowego po pięciu latach

   Podatnik nie może liczyć na łaskawość urzędników skarbowych sprawujących kontrolę podatkową. Jeśli nieprawidłowo rozliczył się z fiskusem, ten ma prawo przez pięć kolejnych lat przeprowadzić u niego kontrolę i zażądać zwrotu zaległości wraz z odsetkami oraz nałożyć dodatkowe zobowiązanie za przestępstwo skarbowe - podaje "Gazeta Prawna".


   "Karalność przestępstw i wykroczeń skarbowych przedawnia się na skutek upływu określonego czasu od chwili ich popełnienia. W przypadku przestępstwa skarbowego polegającego na uszczupleniu lub narażeniu na uszczuplenie należności publicznoprawnej bieg przedawnienia rozpoczyna się z końcem roku, w którym upłynął termin płatności tej należności. Jeżeli przewinienie zostanie wykryte po upływie karalności, podatnik uniknie kary, także wtedy gdy nie przedawniło się jeszcze zobowiązanie podatkowe" - informuje "Gazeta Prawna".
   Zdaniem Grażyny Nelip, doradcy podatkowego w Spółce Doradztwa Podatkowego GRNB-Partner "(...)szanse sprawców przestępstw skarbowych na bezkarność za uszczuplenia podatku wykrytego przy okazji kontroli przeprowadzanej przez urzędników skarbowych do czasu przedawnienia zobowiązań są dzisiaj niewielkie" - pisze "Gazeta Prawna".
   Podatnik, który popełni błąd w rozliczeniu może zatem liczyć na nieuwagę urzędników. Jeśli nie ureguluje należności wobec Urzędu Skarbowego dopiero po pięciu latach będzie mógł odetchnąć z ulgą. Po takim czasie bowiem  przedawni się jego zobowiązanie podatkowe. Nie może jednak liczyć na bezkarność w przypadku kontroli urzędników skarbowych w tym okresie. Za wykrycie przestępstwa skarbowego grozi mu nie tylko zwrot zaległego podatku wraz z odsetkami, ale również nałożenie dodatkowego zobowiązania karnego.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Magdaleny Majkowskiej pt. "Sprawca wykroczenia może uniknąć kary".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 14-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.