informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 87 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Coraz mniejsze mieszkanie za coraz większy kredyt
   Coraz mniej osób stać na kupno mieszkania - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Szybki wzrost cen mieszkań i nie nadążający za nimi wzrost zarobków sprawia, że kredyty, które oferują banki, pozwalają na zakup coraz mniejszego lokum.
   Według obliczeń AZ Finance przeciętny mieszkaniec Poznania w ciągu roku stracił 9 metrów kwadratowych ze swojego wymarzonego "M." Trzy lata temu zdolność kredytowa umożliwiała zakup 55-ciu metrów kwadratowych, w ubiegłym roku 37-miu, a w tym - już tylko 28 metrów. Gazeta zwraca uwagę, że jeszcze gorzej jest w Warszawie czy w Krakowie, gdzie za ten sam kredyt trudno kupić dziś nawet kawalerkę.
   Analitycy pocieszają jednak, że wyliczenia zaprezentowane przez AZ Finance to tylko statystyki i w rzeczywistości siła nabywcza Polaków nie jest taka zła. Dziennik dodaje, że zatrzymanie gwałtownego wzrostu cen i coraz mniejsze zainteresowanie rynkiem wtórnym mieszkań oznacza, iż ich dostępność dla przeciętnie zarabiającego Polaka będzie się poprawiać. Prognozy nie przewidują jednak spadku cen, a jedynie zmniejszenie dynamiki ich wzrostu. Ocenia się, że umiarkowany wzrost powinien ustabilizować się na poziomie 5 do 10 procent.
   Więcej o rynku mieszkaniowym w Polsce i kredytach - w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.