informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 21 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na wyjazd służbowy musi być dowód

   Aby wyjazd służbowy mógł być wliczony w koszty uzyskania przychodów jego cel musi być związany z przychodem osiąganym przez firmę. Podatnik musi potrafić udowodnić Urzędowi Skarbowemu, że odbyte podróże miały związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. W tym celu warto gromadzić wszelką dokumentację związaną wyjazdami, za które wydatki chcielibyśmy wrzucić w koszty - podaje "Rzeczpospolita".


   "Jeśli pracownik wyjeżdża w interesach, pracodawca może wrzucić w koszty wydatki związane z podróżą. Nawet wtedy, gdy przekraczają limity określone w rozporządzeniach ministra pracy i polityki społecznej. Wyjątek dotyczy wydatków na używanie samochodu. Tu kosztem podatkowym są tylko kwoty nieprzekraczające limitu kilometrówki" - pisze "Rzeczpospolita".
   "Urzędy skarbowe bacznie się przyglądają kosztom wyjazdów. Dlatego musimy udowodnić, że załatwialiśmy sprawy firmowe. Warunek jest zawsze ten sam - wydatki muszą być związane z przychodami. Łatwo ten związek wykazać, gdy wyjazd został uwieńczony wielomilionowym kontraktem. Trudniej, gdy nie przyniósł żadnych wymiernych efektów" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   Dowodami świadczącym o związku wyjazdu z przychodami firmy nie koniecznie muszą być podpisane umowy. Wszelka dokumentacja świadcząca o tym, że podróż była związana z prowadzoną działalnością może się przydać. A zatem również faktury, bilety oraz pisemne analizy, oferty czy oświadczenia kontrahentów będą świadczyły o tym, że w czasie podróży doszło do spotkania z nimi. Należy pamiętać, że do kosztów można wliczyć także udokumentowane wyjazdy służbowe osoby współpracującej. Za taką osobę ustawa uważa wszelkie osoby pomagające w prowadzeniu działalności, pozostające w jednym gospodarstwie domowym z prowadzącym działalność.
   Więcej na temat w "Rzeczpospolitej", w artykule Przemysława Wojtasika pt. "Jeśli wyjazd jest firmowy, wydatki zaliczamy do kosztów".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 13-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.