informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Barrot: Patrzymy jak Polska wykorzysta fundusze
   Sposób wykorzystania przez Polskę blisko 13 mld euro unijnych funduszy strukturalnych i spójności przyznanych jej na lata 2004-2006 będzie ważnym argumentem w debacie nad propozycjami Komisji Europejskiej, aby dalej hojnie wspierać ubogie unijne kraje i regiony w latach 2007-2013.
   Z takim przesłaniem wybiera się do Polski w najbliższy piątek komisarz UE ds. polityki regionalnej, Francuz Jacques Barrot.
   Barrot przyznał, że Niemcy, Francja i inne bogate kraje Unii niepokoją się możliwością ucieczki swoich firm do krajów o niższych podatkach, ale zapewnił, że powiązanie wysokości unijnych dotacji ze stawką opodatkowania przedsiębiorstw we wspieranym kraju jest "niemożliwe z prawnego punktu widzenia".
   Barrot przyznał, że taki pomysł pojawił się w dyskusji między urzędnikami Komisji na niższym szczeblu. Ale towarzyszący mu rzecznik Gilles Gantelet zapewnił, że ideę tę szybko odrzucono i "nie dotarła nawet na szczebel szefów gabinetów, ani tym bardziej komisarzy".
   Podkreślił, że zanim zapadną decyzje o przyznaniu Polsce kilkakrotnie większych sum na następny okres budżetowy, trzeba wykazać, że kraj zaczął właściwie wykorzystywać 13 mld euro zarezerwowanych dlań na lata 2004-2006. To przeszło połowa funduszy przysługujących 10 nowym członkom Unii w tym okresie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.