informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie banki w 2007 roku zarobią nawet 13 mld zł
   Wyniki banków za II kwartał powinny być równie dobre, jak w pierwszych trzech miesiącach tego roku, a na pewno lepsze niż przed rokiem. W całym 2007 roku banki mogą zarobić nawet 13 mld zł - pisze "Gazeta Prawna".
   "Nie ma wątpliwości, że cały 2007 rok dla sektora bankowego będzie rekordowy. Jest szansa na to, że łączny zysk sięgnie 13 mld zł.
- W tym roku zysk sektora bankowego powinien być o co najmniej 20 proc. wyższy niż ubiegłoroczny - prognozuje Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbanku.
Zysk netto za 2006 rok wyniósł 10,65 mld zł." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   "Co do tego, że wyniki będą dużo lepsze niż przed rokiem, nikt nie ma wątpliwości. Popyt na kredyty jest bardzo wysoki. Zadłużenie gospodarstw domowych w ciągu pięciu miesięcy wzrosło o 18,5 mld zł. Na giełdach gra coraz więcej indywidualnych inwestorów. Wynik w prowizjach będzie rósł, zwłaszcza dzięki funduszom inwestycyjnym oraz opłatom maklerskim. Do funduszy inwestycyjnych w ciągu pięciu miesięcy wpłynęło 24 mld zł." - czytamy dalej.
   "- Wszystkie elementy poza rynkiem obligacji sprzyjały poprawie wyników banków. Dynamika wzrostu kosztów była powolna, rezerwy powinny, być na podobnym poziomie jak w I kwartale, co w efekcie powinno dać dobry wzrost wyniku netto za II kwartał, w ujęciu rok do roku o ponad 20 proc." - ocenia Marek Juraś, analityk DM BZ WBK.
   Według dziennika kłopot z pobiciem rekordu kwartalnego (672 mln zł zysku netto) może mieć lider rynku PKO BP. Wypracowany wynik był bardzo wyśrubowany i osiągnięty przy niskich kosztach, których poziom będzie trudny do utrzymania.
   Banki zarabiają najlepiej na obsłudze klientów detalicznych. Najbardziej dochodowy jest segment consumer finance oraz sprzedaż jednostek funduszy inwestycyjnych. Natomiast produktem, który wiąże klienta z bankiem na całe lata są kredyty mieszkaniowe. Coraz większy wkład w dynamikę banków ma także segment małych i średnich przedsiębiorstw.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 12-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.