informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 49 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Za nieprzyznanie dotacji doradca nie odpowiada

   Korzystanie z usług firm doradczych, pomagających w staraniach o dotacje unijne, może skutkować uzyskaniem ze środków pomocy finansowej lub nie. W przypadku odrzucenia wniosku umowa z korzystającym z usług może zobligować firmę doradczą do zwrotu jedynie wynagrodzenia za świadczoną usługę. Nawet jeśli doradca popełnił błąd trudno będzie udowodnić mu odpowiedzialność za utracone z jego winy korzyści w postaci wysokości dotacji - donosi "Gazeta Prawna".


   "Ciężar udowodnienia faktu aktualizującego odpowiedzialność odszkodowawczą za utracone korzyści (lucrum cessans), istnienia związku przyczynowego między nienależytym wykonaniem zobowiązania przez dłużnika a powstałą szkodą oraz powstania tejże szkody w postaci utraconych korzyści spoczywa na wierzycielu jako osobie, która z tych faktów wywodzi skutki prawne" - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Nie sposób uznać za szkodę z winy firmy doradczej utracone korzyści w wysokości nieprzyznanej dotacji. Niezależnie od tego czy doradca popełni błąd w przygotowaniu wniosku czy nie, nie ma pewności czy dotacja zostałaby przyznana. Wykonanie bowiem umowy z doradcą polega najczęściej na wykonaniu konkretnych czynności w drodze do przyznania dotacji, a nie na osiągnięciu konkretnych rezultatów. Dlatego w przypadku jej nienależytego wykonania doradca nie staje się odpowiedzialny za szkodę w wartości przewidzianych rezultatów.
   Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z 8 marca 2007 r. (sygn. akt I A Ca 29/07).
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule zatytułowanym "Błąd we wniosku o dotacje unijne".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.