informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 89 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy będą nowe ograniczenia dla kredytów walutowych?
   Wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński uważa, że rekomendacja "S" wprowadzona rok temu przez Komisję Nadzoru Bankowego może okazać się niewystarczająca. Według niego potrzeba jest ocena, czy dalsze regulacje ostrożnościowe, dotyczące udzielania kredytów przez banki, nie będą konieczne.
   "Zdaniem K. Rybińskiego, dalsze działania nadzoru, zmierzające do ograniczenia akcji kredytowej banków, mogłyby pójść w dwóch kierunkach. Chodzi o skrócenie czasu, na jaki udzielane są pożyczki hipoteczne, oraz zablokowanie możliwości brania pożyczek opiewających na więcej niż 100 proc. wartości nieruchomości.
   Według wiceprezesa NBP, niezwykle łatwy dostęp do kredytów hipotecznych to główny powód niespotykanej hossy na rynku nieruchomości. - Każdy bank chce odkroić dla siebie jak największy kawałek szybko rosnącego tortu. Dokonując dziś oceny ryzyka kredytowego, nie biorą pod uwagę tego, że sytuacja kredytobiorców w przyszłości może się pogorszyć - powiedział. Marże kredytowe spadły już do takiego poziomu, że nie pokrywają potencjalnych kosztów wynikających z tego, że jakość części kredytów może się pogorszyć w przypadku wystąpienia dekoniunktury - ocenia K. Rybiński. Jego zdaniem, banki mogą ponosić w przyszłości straty z tego tytułu." - czytamy w "Parkiecie".
   W ubiegłym roku Komisja Nadzoru Bankowego wprowadziła tzw. rekomendację "S". Jej celem było ograniczenie kredytów mieszkaniowych udzielanych w walutach. Zgodnie z jej postanowieniami banki muszą szczegółowo informować klientów o ryzyku kursowym. Ponadto rekomendacja zaostrzyła kryteria udzielania kredytów i oceny zdolności kredytowej klienta. Mimo to kredyty we frankach szwajcarskich są nadal chętnie wybierane przez klientów - decyduje się na nie około 40 proc. Polaków pożyczających na mieszkanie.
   Więcej informacji w "Parkiecie".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.