informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak rozliczyć zakup drukarki?

   Drukarka komputerowa jeszcze kilka lat uznawana była przez organy podatkowe za nieodłączny element zestawu komputerowego i razem z nim stanowi środek trwały do rozliczenia. Obecnie pogląd ten jest obalany przez kolejne NSA oraz Urzędy Skarbowe. Kwalifikacja drukarki staje się uzależniona od tego z iloma zestawami komputerowymi ona współpracuje - podaje "Rzeczpospolita".






   "Naczelny Sąd Administracyjny w orzeczeniu z 19 września 2002 r. (ISA/Łd 2184/00) podkreślił, że drukarka, która może współpracować z różnymi komputerami, stanowi samodzielne, zdatne do użytku urządzenie niebędące częścią peryferyjną" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   Rozliczenie zakupu drukarki nie zawsze okazuje się takie proste. W niektórych przypadkach, na gruncie prawa podatkowego, stanowiły będą samodzielne środki trwałe, w innym będą elementem zespołu komputerowego jako środka trwałego. Wszystko zależy od tego czy jest przyporządkowana do jednego zespołu komputerowego, czy też współpracuje z wieloma komputerami, z których każdy może wydawać jej polecenia. Rozliczenie zaś będzie uzależnione od jej wartości. W jednym przypadku drukarka zostanie zamortyzowana, w innym zaliczona bezpośrednio do kosztów.
   Więcej na temat w "Rzeczpospolitej", w artykule Edyty Głębickiej pt. "Drukarka może być samodzielnym środkiem trwałym albo częścią komputera".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 10-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.