informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rosną ceny wynajmu mieszkań

   W największych aglomeracjach koszty najmu mieszkań podążają za ich cenami. Tam, gdzie wzrosły one najbardziej, także czynsze najostrzej poszybowały w górę. A ponieważ ostatnio ceny mocno wyhamowały, więc i czynsze najpewniej będą rosły dużo wolniej


   Tam, gdzie ceny mieszkań wzrosły najbardziej, także czynsze poszybowały. A ponieważ ostatnio ceny mocno wyhamowały, więc i czynsze najpewniej będą rosły dużo wolniej. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Expandera i serwisu z ogłoszeniami o nieruchomościach www.szybko.pl. - W ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej, bo średnio o 34 proc., wzrosły koszty wynajmu mieszkań we Wrocławiu. A przypomnę, że jest to miasto, w którym najbardziej, bo aż o 84 proc., wzrosły również ceny mieszkań - mówi Marta Kosińska z tego serwisu. - Z kolei w Gdańsku czynsze poszły w górę o 28 proc., a ceny w 2006 r. - o 73 proc. W Warszawie i Krakowie za wynajem trzeba zapłacić o odpowiednio 18 i 19 proc. więcej, a ceny też odnotowały wzrosty na porównywalnym poziomie o 54 i 55 proc. - wylicza Kosińska.
   Oczywiście zmiany czynszów różnią się w zależności od liczby pokoi. Ponieważ od kilkunastu miesięcy przybywa chętnych na większe mieszkania, więc koszty wynajmu kawalerek wzrosły przez ostatni rok tylko o 14 proc. Za to właściciele wynajmujący mieszkania dwu- i czteropokojowe podnieśli czynsze średnio aż o 26 i 27 proc. (ta średnia obejmuje pięć miast: Warszawę, Kraków, Gdańsk, Katowice i Wrocław).
   Jednak wiele wskazuje na to, że akurat w tych aglomeracjach duże skoki cen już się nie powtórzą, bo osiągnęły pułap, który dla wielu kupujących jest nie do zaakceptowania. Na rynku najmu jest podobnie. - Sytuację można uznać za ustabilizowaną - potwierdza Kosińska.
   W ciągu ostatnich trzech miesięcy potaniały (w zależności od aglomeracji od 2 do 5 proc.) mieszkania dwupokojowe, bo ich podaż jest największa. Odwrotnie jest w przypadku mieszkań czteropokojowych. Ponieważ na rynku jest ich bardzo mało, więc np. we Wrocławiu czynsze wzrosły o 34 proc., zaś w Warszawie - o 20 proc. - W stolicy trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu 4 tys. zł miesięcznie - mówi Kosińska.
   Autorzy raportu zwracają też uwagę, że czynsze, jak też ich zmiany, są różne w poszczególnych dzielnicach miast. Np. w stolicy najtańszymi dzielnicami są obecnie Tarchomin i Ursus. - Ale nawet tam trudno jest dziś znaleźć kawalerkę za mniej niż 1 tys. zł - twierdzi Kosińska.
   Z kolei w Krakowie najtańszą dzielnicą jest niezmiennie Nowa Huta. Według tej analityczki czynsze na Starym Mieście są nawet przeszło dwukrotnie wyższe.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 09-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.