informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polska nie ma już najwyższego bezrobocia w UE

   Po raz pierwszy od wstąpienia do Unii Europejskiej Polska nie ma najwyższego poziomu bezrobocia wśród krajów Wspólnoty. Jak wynika z badań Eurostatu, bez pracy w naszym kraju było w maju 10 i pół procent obywateli. Niewiele wyższe bezrobocie zanotowano na Słowacji. W strefie euro zanotowano rekordowo niski poziom bezrobocia


   W porównaniu z ubiegłym rokiem, w Polsce odnotowano największy spadek bezrobocia wśród krajów Unii Europejskiej. W maju 2006 roku ten wskaźnik był w naszym kraju wyższy aż o 3,7 punktu procentowego.
   Dane unijnego biura statystycznego różnią się od tych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, według którego bezrobocie w Polsce spadło do 13 procent. Różnica wynika z innej metodologii badań.
   Stopa bezrobocia w całej Unii Europejskiej wyniosła w maju 7,0 proc. wobec 7,1 proc. w kwietniu i wobec 8,0 proc. rok wcześniej W 13 krajach, posługujących się wspólną walutą, poziom bezrobocia nigdy nie był tak niski. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w kwietniu także na poziomie 7,1 proc., wobec 7,2 proc. w poprzednim miesiącu i wobec 7,9 proc. rok wcześniej. Z badań Eurostatu wynika ponadto, że najniższe bezrobocie jest w Holandii, gdzie jedynie 3,2 procent obywateli nie ma pracy. Taki sam wynik zanotowano biorąc pod uwagę tylko kraje strefy euro.
   Statystyki pokazują, że w strefie euro bez pracy było w maju 10,4 miliona osób, natomiast we wszystkich krajach Unii z problemem tym borykało się w sumie 16,4 miliona obywateli.
   Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.