informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 77 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Połowa emigrantów nie chce wracać do Polski
   55 procent Polaków, którzy wyjechali do pracy w Wielkiej Brytanii i 49 procent tych, którzy pracują w Irlandii nie ma zamiaru w ciągu najbliższych lat wracać do Polski - pisze "Gazeta Wyborcza". Gazeta powołuje się na ankietę przygotowaną przez instytut ABC Rynek i Opinia.
   Polscy emigranci najczęściej pracują fizycznie w budownictwie, gastronomii i hotelarstwie. Ich zarobki kształtują się na poziomie od 5,5 do ponad 8 tysięcy złotych miesięcznie. Coraz więcej osób myśli o zamieszkaniu za granicą na stałe. Autorzy opracowania podkreślają, że przebywający za granicą coraz bardziej przywiązują się do nowego otoczenia i ich zapowiedzi powrotu do kraju za 5 do 10 lat mogą okazać się puste.
   Większość z pracujących na Wyspach deklaruje chęć powrotu, ale jeśli znajdzie w Polsce pracę zapewniającą godziwe wynagrodzenie. Według raportu jest to około 5 tysięcy złotych.
   Szacuje się, że w ciągu kilku ostatnich lat wyjechało z Polski około 1,5 miliona osób. Około 600 tysięcy z nich zarejestrowało swój pobyt w Wielkiej Brytanii. W Irlandii zarejestrowanych jest ponad 200 tysięcy Polaków.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 04-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.