informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 169 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie firmy podbijają wschodni rynek
   Gwałtownie rosną polskie inwestycje na Wschodzie. W Rosji i na Ukrainie jak grzyby po deszczu wyrastają fabryki i sklepy największych, krajowych przedsiębiorstw.
   Według NBP w ubiegłym roku krajowe firmy zainwestowały za granicą blisko 400 mln dol. - prawie dwukrotnie więcej niż w 2002 r. To historyczny rekord. Był on jednak możliwy tylko dzięki ekspansji na rynki wschodnie.
   Bezpośrednie inwestycje polskich firm w samej Rosji i na Ukrainie mogły przekroczyć w 2003 r. nawet 100 mln dol. Były trzy-, czterokrotnie wyższe, niż rok wcześniej. Takie wnioski płyną z danych rosyjskich urzędów i z informacji samych inwestorów.
   Przedstawiciele polskich firm wyjaśniają: - Rosja i Ukraina to ogromne i bardzo chłonne rynki zbytu, wielokrotnie większe niż polski. Przeszkodą dla inwestycji nie jest też mniejsza zamożność wschodnich klientów.
   Zdaniem polskich firm w tamtejszych gospodarkach drzemie olbrzymi potencjał: 7-10 proc. tempo wzrostu gospodarczego, szybko rosnące płace i produkcja przemysłowa, spadająca inflacja, czy reformy podatkowe. Poziom cen i marż handlowych jest wysoki, co gwarantuje, że inwestycje szybko się zwrócą.
   Pokusą jest też brak konkurencji. - Rynek ukraiński i rosyjski można porównać z polskim z początku lat 90. Nie ma tam znaczącej obecności światowych koncernów - twierdzą giełdowi analitycy, którzy wystawiają pozytywne rekomendacje giełdowym spółkom wybierającym się na Wschód.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.