informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 73 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polska szkoli Europie pracowników: Bezrobotny po kursie za granicę
   Wyszkoleni przez urzędy pracy murarze, kierowcy czy gospodynie domowe nie szukają zatrudnienia u polskich pracodawców. Za cztery razy większe stawki łapią oferty pracy za granicą. Tymczasem na kursy dla nich tylko w województwie łódzkim ministerstwo pracy wydało 5 milionów złotych.
   W sieradzkim urzędzie pracy 11 bezrobotnych mężczyzn rozpoczęło właśnie kurs, po którym uzyskają uprawnienia murarza i tynkarza. Prawie wszyscy deklarują, że pod koniec lipca, po otrzymaniu europejskiego certyfikatu, zamierzają wyjechać do pracy za granicę.
   Bo kto przy zdrowych zmysłach będzie pracował za 5 - 8 złotych na godzinę w kraju - mówi Zbigniew Świniarski, który szkoli się na murarza.
   W Sieradzu w ramach projektu "Stop bierności" do tej pory kilkanaście kobiet uzyskało certyfikat gospodyni domowej ze znajomością języka angielskiego. Większość wyemigrowała do Wielkiej Brytanii.
   W Wojewódzkim Urzędzie Pracy dowiedzieliśmy się, że szkolenia podobne do tych prowadzonych przez sieradzan, organizują także pozostałe urzędy w województwie. W Piotrkowie odbywają się kursy spawaczy, kierowców wózków widłowych czy magazynierów. Podobne w Skierniewicach.
   Biorący udział w szkoleniu bezrobotni nie podpisują żadnych zobowiązań, że po ukończeniu szkolenia podejmą pracę w kraju.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.