informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulgi w podatkach i wsparcie udziału w targach

   Nowe rozporządzenie Rady Ministrów przewiduje pomoc dla małych i średnich przedsiębiorstw w postaci ulg w spłacie zobowiązań podatkowych. Ulgi przyznawane będą w formie odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia podatku na raty. Na wsparcie mogą liczyć także przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność w rejonie lokalizacji inwestycji przez co najmniej pięć lat od jej zakończenia i zapewnią własny wkład finansowy w wysokości co najmniej 25 proc. - podaje "Gazeta Prawna".


   "Co więcej, ubiegając się o pomoc publiczną, przedsiębiorca będzie musiał złożyć oświadczenie o spełnianiu wskazanych wymogów. Przepisy przewidują, że kosztami inwestycji, które kwalifikują się do objęcia pomocą na nowe inwestycje, są m.in.: wydatki na grunty, budynki, maszyny i urządzenia, a w przypadku nabycia przedsiębiorstwa, które jest w likwidacji albo zostałoby zlikwidowane, gdyby nie zostało nabyte - cena jego nabycia. Koszty te obejmują również wydatki na nabycie nowych technologii przez nabycie praw patentowych, licencji, know-how lub nieopatentowanej wiedzy technologicznej." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   "Pomoc na nowe inwestycje może też obejmować związane z nowo tworzonymi miejscami pracy koszty zatrudnienia w postaci dwuletnich kosztów wynagrodzenia brutto powiększonych o obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. Będzie to jednak możliwe dopiero po spełnieniu pewnych warunków, m.in. wtedy gdy miejsca pracy będą związane z realizacją nowej inwestycji i zostaną utworzone w okresie trzech lat od daty zakończenia inwestycji, a poza tym zostaną utrzymane przez co najmniej pięć lat." - pisze dalej "Gazeta Prawna".
   Przewidywana jest również pomoc na zewnętrzne usługi doradcze - z wyłączeniem doradztwa stałego, podatkowego, prawnego lub marketingowego. Na wsparcie będą mogli liczyć ponadto przedsiębiorcy biorący po raz pierwszy udział w targach i wystawach. W przypadku pomocy na usługi doradcze oraz udział w targach i wystawach, pomoc nie może przekroczyć limitu 50 proc. wartości kosztów.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Edyty Wereszczyńskiej pt. "Pomoc na nowe inwestycje, udział w targach i wystawach".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.