informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 88 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wróć do Polski, damy ci biuro

   W sobotę w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) otwarto Centrum Biznesu Polonijnego. Polski przedsiębiorca z zagranicy będzie mógł założyć w nim biuro polskiej filii swojej firmy. Za lokal zapłaci symbolicznie.
   Tani lokal to niejedyna zachęta, którą PAIiIZ będzie wabił polskich przedsiębiorców. Agencja zapewni zainteresowanym bezpłatne wsparcie doradcze, w razie potrzeby udostępni nawet pokoje gościnne. Centrum będzie działało jak inkubator małej i średniej przedsiębiorczości, mimo że działalność PAIiIZ jest skierowana do przedsiębiorstw strategicznych i dużego zagranicznego biznesu.
   Wiceprezes PAIiIZ Grażyna Sićko twierdzi, że właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa budują siłę każdego kraju.
   Zwracamy się do środowisk polonijnych, dlatego że nie mają one barier językowych i jest wśród nich duże zrozumienie pewnych niuansów związanych ze specyfiką kraju, obyczajami, przyzwyczajeniami. Tych barier nie musimy pokonywać. Nie musimy tłumaczyć przedsiębiorcom, czym jest Polska, ponieważ wiedzą, dlaczego ją opuścili - tłumaczy Sićko.
   Centrum Biznesu Polonijnego zostało otwarte podczas tegorocznego Kongresu Gospodarczego Polonii Świata. PAIiIZ przejął organizację takich kongresów po Fundacji Polonia, która organizowała zjazdy Polonusów od 12 lat. W tym roku program Kongresu jest ukierunkowany na pobudzanie inwestycji we wschodnich regionach Polski, w szczególności w województwie lubelskim. Takie ukierunkowanie PAIiIZ tłumaczy nierównomiernym rozłożeniem inwestycji zagranicznych w kraju.
   Według danych NBP w 2006 roku zagraniczni przedsiębiorcy zainwestowali w Polsce 14 mld dol., z czego zaledwie 10 proc. inwestycji przypadło na wschodnie województwa.
   Chęć uczestnictwa w tegorocznym Kongresie zgłosiło ponad 350 przedstawicieli Polonii z 40 krajów. Zdaniem kierownictwa PAIiIZ zachęcanie środowisk polonijnych do inwestowania w Polsce może realnie przełożyć się na korzyści gospodarcze.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.