informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 85 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kogo i gdzie szukają pracodawcy

   Wśród wszystkich ofert pracy w GazetaPraca.pl ponad 12 tys. ofert dotyczyło pracy dla przedstawicieli handlowych, handlowców i dilerów. Ponad 6 tys. firm potrzebowało sprzedawców.   To trudna, ciężka, stresująca praca do której trzeba mieć predyspozycje. Nie każdy się w niej sprawdza, nie każdy jest w stanie to wytrzymać. W tych działach jest ogromna rotacja - wyjaśnia Izabela Kluzek-Duda z Firmy doradztwa personalnego selectOne.
   Ponad 2500 pracodawców szukało sekretarek i asystentek. Prawie tyle samo - księgowych i pracowników biurowych. - To skutek emigracji. Do tej pory na stanowiskach biurowych zatrudniano osoby bezpośrednio po studiach, które znały języki obce. Dziś ci ludzie pracują w Londynie albo Dublinie. A ci, którzy dotychczas pracowali na tych stanowiskach nabrali doświadczenia i awansowali. Dlatego zrobiła się taka luka - dodaje Kluzek-Duda.
   Z powodu emigracji na rynku brakuje także kierowców, niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, kelnerów kucharzy i barmanów - Znalezienie pełnego, doświadczonego zespołu do restauracji graniczy dziś z cudem. Na ogłoszenie odpowiada zaledwie kilka osób. W restauracjach czy pubach zatrudnia się bardzo młodych ludzi - uczniów szkół średnich albo osoby bezpośrednio po maturze, którzy szukają dorywczej pracy na wakacje - mówi Kluzek-Duda.
   Brak młodych ludzi na rynku pracy zaowocowało podwyżkami płac. Dwa lata temu absolwentowi świeżo po szkole płaciło się średnio 1600 zł brutto. Teraz tyle płaci się na rękę.

Kogo szukają pracodawcy:

stanowisko liczba ofert w kwietniu 2007
przedstawiciel handlowy, handlowiec 12 192
sprzedawca, ekspedient 6 084
sekretarka, asystentka 2 576
księgowa 2 567
referent, pracownik biurowy inny 2 499
kierownik sprzedaży 2 106
kierowca samochodów osobowych (b) 1 941
magazynier 1 782
specjalista administracji publicznej 1 740
programista 1 620
pracownik produkcji - niewykwalifikowany, pracownik fizyczny 1 596
pracownik gastronomii, kelner, barman, szatniarz 1 586
Ranking najbardziej poszukiwanych pracowników w kwietniu 2007, dane na podstawie internetowych serwisów rekrutacyjnych monitorowanych w ramach badania PBI, źródło: www.GazetaPraca.pl

   Robert Błażyca, konsultant z firmy Hays, uważa jednak, że taka sytuacja związana jest raczej ze zmianą sposobu, w jaki rekrutuje się pracowników. - Kilkanaście miesięcy temu ogłoszenie w prasie było najpopularniejszym i skutecznym sposobem szukania pracowników. Dziś w ten sposób wciąż szuka się na przykład handlowców czy pracowników biurowych. Menedżerów pozyskuje się przez profesjonalne, kontakty i polecenia w dobrym tego słowa znaczeniu - mówi Błażyca. Doszło do tego, że pracownik, który kogoś poleca, może liczyć na nagrodę, gdy polecana przez niego osoba zostanie zatrudniona.

Gdzie szukają?

Województwo Liczba ofert w kwietniu 2007*
Dolnośląskie 11 346
Kujawsko-pomorskie 5 704
Lubelskie 2 560
Lubuskie 2 107
Łódzkie 5 686
Małopolskie 8 865
Mazowieckie 31 741
Opolskie 2 175
Podkarpackie 2 353
Podlaskie 2 012
Pomorskie 8 007
Śląskie 13 774
Świętokrzyskie 2 221
Warmińsko-mazurskie 2 454
Wielkopolskie 8 861
Zachodniopomorskie 3 726
Oferty pracy za granicą 4 718
Liczba ofert rekrutacyjnych w kwietniu 2007 w podziale województwa, dane na podstawie internetowych serwisów rekrutacyjnych monitorowanych w ramach badania PBI, źródło: www.GazetaPraca.pl


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.