informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Pięć banków wprowadzi do oferty karty kredytowe dla firm

   Zwiększa się liczba banków wydających firmowe karty kredytowe. W kolejnych miesiącach do grona sześciu wydawców dołączy pięciu kolejnych - donosi "Gazeta Prawna".


   "Wszystkie banki wydają karty kredytowe dla klientów indywidualnych, ale tylko nieliczne oferują je także przedsiębiorstwom, ale w najbliższych 12 miesiącach kolejne pięć banków zacznie wydawać karty kredytowe dla firm. W najbliższych trzech, czterech latach będą one hitem ze względu na coraz niższą cenę oraz większą dostępność" - mówi Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor generalny Visa Europe w Polsce.
   Obecnie karty kredytowe dla firm wydaje sześć banków: PKO BP, Pekao, ING Bank Śląski, Raiffeisen Bank, Lukas Bank i BOŚ.
   "Oprocentowanie karty wydawanej przez bank Pekao wynosi 19,25 proc. W innych bankach jest nieco taniej. W Raiffeisen Banku wynosi 17,4 proc., ING Banku 17 proc., 16 proc. w PKO BP i 15 proc. w Lukas Banku i BOŚ. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z karty będzie bardzo tanie, jeżeli firma zadłużać się będzie na bardzo krótki okres. Każda karta ma bowiem tzw. grace period, czyli okres bezodsetkowy, w którym banki nie naliczają odsetek. Najdłuższy jest na kartach kredytowych Lukas Banku - 57 dni, w BOŚ i Raiffeisen Banku - 55 dni. Na karcie kredytowej Visa dla małych firm, wydawanej przez ING Bank, wynosi 52 dni, a w bankach Pekao SA i PKO BP okresy bezodsetkowe wynoszą odpowiednio 47 i 45 dni." - pisze "Gazeta Prawna".
   "Do każdej karty ustalony jest też maksymalny limit kredytowy. Zależy on od kondycji finansowej przedsiębiorcy i jego zdolności kredytowej, ale nie może przekroczyć określonego pułapu. Pod tym względem najhojniejszy jest Raiffeisen Bank, który ustalił maksymalny limit kredytowy na karcie Visa Business Profit na poziomie 150 tys. zł. Na karcie Visa Business banku BOŚ wynosi on 30 tys. zł, a w pozostałych bankach 25 tys. zł." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Badanie przeprowadzone przez Research International Pentor pokazało, że 34 proc. małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce używa firmowych kart płatniczych. Firmowe karty płatnicze są wykorzystywane przez przedsiębiorców z sektora MiŚP przede wszystkim do płacenia za paliwo (tę kategorię wskazało 24 proc. badanych), podróże służbowe (23 proc.), koszty reprezentacyjne (14 proc.) oraz serwisowanie samochodów (10 proc.). 21 proc. przedsiębiorców objętych badaniem deklaruje, że byłoby skłonne zacząć płacić kartą płatniczą za te wydatki, które obecnie opłaca w inny sposób.
   Kartą, którą najczęściej mają w portfelu przedsiębiorcy z sektora MiŚP jest karta Visa - każdego rodzaju: debetowa, obciążeniowa czy kredytowa. Spośród przedsiębiorców objętych badaniem - również tych, którzy obecnie nie korzystają z kart - 43 proc. wskazało markę Visa jako najbardziej odpowiednią dla ich firmy.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.