informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości, oraz: ibbbh
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Urzędnik nie ma prawa żądać faktury z podpisem i pieczątką
   Urzędnicy nie mogą odmówić przyjęcia faktury z powodu braku podpisu bądź pieczątki wystawcy - przypomina "Gazeta Prawna". Dziennik zauważa, że pomimo tego niektórzy urzędnicy nie akceptują faktur bez pieczątek.
   Dziennik powołuje się na przykład swojej czytelniczki, która nie mogła zarejestrować samochodu sprowadzonego z zagranicy, ponieważ faktura - z powodu braku podpisu- została zakwestionowana przez polskich urzędników.
   Dziennik przypomina, że pieczątek i podpisu na fakturze nie wymaga ani polska ustawa o podatku VAT, ani prawo Unii Europejskiej.
   Gazeta radzi, by w przypadku gdy urzędnik zażąda podpisu bądź pieczątki wystawcy, powołać się na przepisy unijne, lub przedstawić rozporządzenie w sprawie wystawiania faktur. Można także złożyć skargę na urzędnika- pisze "Gazeta Prawna".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.