informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie Wyspy Brytyjskie
   Szacuje się, że do Wielkiej Brytanii od 2004 roku wyjechało już około miliona Polaków. Teraz w ślad za nimi podążają polscy przedsiębiorcy. Jednak, jak uważają przedstawiciele Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, polscy eksporterzy nie wykorzystują wszystkich możliwości rynku brytyjskiego.
   Wielka Brytania jest drugim po Stanach Zjednoczonych największym eksporterem kapitału na świecie. Brytyjczycy najczęściej lokują inwestycje w USA, Holandii, Irlandii, Francji oraz w Niemczech. Polska jako partner handlowy plasuje się dopiero na 17. miejscu. To i tak jest awans o 9 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Podobne miejsca zajmuje Polska jako eksporter.
   Zdaniem przedstawicieli Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, główny udział we wzroście wymiany handlowej mają Brytyjczycy. Oprócz tak rozpoznawalnych inwestycji jak Cadbury, GlaxoSmithKline Pgharmaceuticals, BP czy Tesco, także zaangażowali się kapitałowo w takich branżach jak: sprzęt telekomunikacyjny, elektroniczny, części samochodowe i produkty ropopochodne.
   Działania polskich przedsiębiorców na rynku brytyjskim są mniej zaplanowane. Popularnością cieszy się żywność, którą coraz częściej kupują także Brytyjczycy. – Partnerzy handlowi są gotowi płacić na przykład w przeliczeniu 100 złotych za kilogram kiełbasy krakowskiej – mówi Magdalena Gliniewicz, z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. – W tamtejszych sklepach pojawiają się kolejne produkty. Inne chłonne branże to meblarstwo, materiały budowlane, części samochodowe, usługi informatyczne i rzemiosło. Przedstawiciele BPIH jeżdżą obecnie po kraju i zachęcają lokalnych właścicieli firm do inwestowania w Wielkiej Brytanii. Na spotkanie w Poznaniu przybyło kilkudziesięciu przedsiębiorców. 
   Większość z nich jest bardzo dobrze zorientowana w rynku – ocenia Gliniewicz. – Trzeba jeszcze jednak umieć to przekazać potencjalnym kontrahentom. Brytyjczyków zniechęca często brak profesjonalnie przygotowanej oferty.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.