informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 112 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Microsoft: Surface, czyli komputer niczym stolik do kawy

   Komputery sterowane dotykiem i głosem bez pomocy klawiatury i myszki to jeden z koników Billa Gatesa. Surface, najnowszy projekt Microsoftu, to duży krok w tym kierunku

   Surface to de facto komputer schowany w obudowie przypominającej stolik do kawy. Działa z systemem operacyjnym Windows Vista, funkcję centrum dowodzenia spełnia tu wyświetlacz o przekątnej 30 cali. To na nim użytkownicy (z Surface może korzystać kilka osób jednocześnie) mogą dotykiem uruchamiać programy komputerowe czy wykonywać konkretne operacje - np. przeglądanie zdjęć.
   Surface potrafi też komunikować się z urządzeniami, które położymy na powierzchni ekranu - o ile są wyposażone w chip do bezprzewodowej łączności. Np. jeśli na nowym komputerze Microsoftu położymy aparat cyfrowy z takim chipem, Surface wyświetli na ekranie zdjęcia z karty aparatu. Zdjęcia będzie można dowolnie przeglądać czy zmieniać ich rozmiar przez ruchy palcami.
   Pierwsze komputery Surface mają się pojawić w październiku w USA: w kasynach sieci Harrah's w Las Vegas, w hotelach Sheratona, a także sklepach T-Mobile i restauracjach.
   Microsoft pokazywał wczoraj, jak mogą skorzystać z niego spółki - np. klient, który przyjdzie do sklepu T-Mobile, będzie mógł ściągnąć telefon z półki, położyć na ekranie Surface, a komputer automatycznie rozpozna urządzenie i wyświetli techniczne parametry komórki i jej cenę. Możliwe też będzie porównanie dwóch telefonów. Co więcej, Surface umożliwi np. zmianę planu taryfowego czy ściągnięcie melodyjki do komórki. Z kolei w restauracji będzie można wybierać w ten sposób potrawy z menu.
   Surface nie będzie tanim urządzeniem - początkowo trzeba będzie za niego zapłacić między 5 a10 tys. dol. Ale Microsoft zapewnia, że w ciągu kilku lat obniży ceny do poziomu dostępnego dla konsumentów.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.