informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 80 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki inwestują w rozwój oddziałów
   Banki zabierają się do radykalnej rozbudowy swoich oddziałów. Z szacunków "Wall Street Journal Polska" wynika, że wydadzą na to grubo ponad 0,5 mld zł. Ponad połowa nowych oddziałów to placówki franczyzowe lub partnerskie.
   "Najbardziej urośnie w tym roku Pekao SA. Licząca obecnie prawie 800 oddziałów sieć tego banku powiększy się aż o 700 placówek. Jednak nie będą to nowe punkty. W wyniku fuzji z częścią BPH Pekao przyjmie aż 285 jego oddziałów i wszystkie 428 placówek partnerskich prowadzonych przez agentów. - Dlatego ani w tym, ani na początku przyszłego roku nie planujemy otwierania nowych placówek - mówi Robert Moren, rzecznik Pekao SA. nne rodzime banki, które nie dostały w prezencie tak dużej sieci jak Pekao SA, muszą same inwestować w nowe oddziały. Robią to nawet banki, które niedawno stawiały tylko na internet." - czytamy w "WSJ Polska".
   "Powód? Mimo rosnącej popularności e-bankingu głównym argumentem wymienianym przez Polaków za wyborem konkretnego banku jest jego dogodna lokalizacja. Choć w niektórych dużych polskich miastach można odnieść wrażenie, że oddziałów nie brakuje, jednak ze statystyk wynika co innego: w naszym kraju na milion mieszkańców przypada 145 oddziałów. W krajach Unii Europejskiej ten wskaźnik wynosi 460, a w Hiszpanii - nawet ponad 900." - czytamy dalej.
   Część banków już rozpoczęła przygotowania do rozbudowy sieci. BZ WBK planuje w tym roku otwarcie 50 nowych oddziałów własnych i 100 franczyzowych minibank24. ING Bank Śląski chce mieć na koniec roku 100 placówek partnerskich. Niedawno Nordea Bank Polska poinformował o zamiarze uruchomienia 150 nowych placówek w ciągu dwóch do trzech lat. Bank Millennium także planuje zwiększyć sieć swoich oddziałów z obecnych 300 do 450 w ciągu trzech lat. Powiększenie sieci zapowiadają również Citibank i Deutsche Bank PBC.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.