informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

„Płace w Polsce powinny rosnąć dwa razy szybciej”
   Związkowcy z Solidarności rozpoczynają kampanię społeczną pod hasłem „Płace w Polsce powinny rosnąć dwa razy szybciej”. Przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek uważa, że równie aktualne może być hasło „Niskie płace barierą rozwoju Polski”. W opinii związkowców wzrost płac przekładać się będzie na dalszy wzrost wydajności pracy, oraz coraz lepsze wyniki polskich firm.
   „Związkowcy mówią, że w latach 1995 – 2005 wydajność pracy wzrosła o 60 proc., a płace realne o 30 proc. Polska ma najniższe spośród wszystkich krajów UE wydatki na wynagrodzenia. Oznacza to, że na wzroście wydajności pracowników zyskują głównie pracodawcy – piszą w raporcie”, czytamy w Pulsie Biznesu.
   „Związkowcy na całym świecie chcą więcej zarabiać. Powinni jednak pamiętać, że wzrost wynagrodzenia nie może być skutkiem błędnego przeliczania skumulowanego wzrostu płacy i wydajności. Wyrównanie tej różnicy spowodowałoby szok popytowy z negatywnymi konsekwencjami dla pracowników np. w postaci inflacji” mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu ekonomista Polskiej Rady Biznesu Janusz Jankowiak.
   Jankowiak „uważa, że związki to rozumieją, ale nie wychodzą z roli. ( ... ) Twierdzi, że następuje odrabianie strat. Od kwietnia dynamika płac będzie dwucyfrowa, czyli bardzo wysoka, i za chwilę przewyższy dynamikę wydajności pracy. To nieuniknione – uważa ekonomista” pisze Puls Biznesu.
   Polska dynamika płac faktycznie przestała rosnąć równomiernie do wzrostu wydajności pracy w 2001 roku. Od tego czas wzrost wynagrodzeń utrzymuje się na stabilnym poziomie. Jeżeli wierzyć analizom, w najbliższym czasie powinno wystąpić dynamiczne wyrównywanie zaległości, co oznacza że płace w Polsce powinny rosnąć szybciej.
   Dziś o 14:00 Główny Urząd Statystyczny poda informację o przeciętnym wynagrodzeniu i o zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu.
   Więcej na ten temat w artykule Bartosza Krzyżaniaka w Pulsie Biznesu „Związki chcą zachodnich wynagrodzeń”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 17-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.