informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Policja kontra oszuści z internetowych aukcji
   Co kilka dni pojawiają się informacje o aresztowaniach oszustów działających na internetowych aukcjach. Elektroniczne aukcje są w Polsce coraz popularniejsze, ale coraz popularniejsze są też próby oszustw. Czy nasza policja potrafi już ścigać takich przestępców?
   - Po co dzisiaj oszust ma biegać po bazarze i naciągać ludzi? - pyta retorycznie komisarz z wydziału walki z przestępczością gospodarczą w Komendzie Wojewódzkiej we Wrocławiu, fachowiec od przestępczości internetowej. - Siada sobie w kawiarence internetowej i robi to samo w białych rękawiczkach. Coraz większa skala takich przypadków to pochodna rosnącej popularności internetu - mówi.
   Polacy polubili aukcje internetowe. Tylko w pierwszym półroczu za pośrednictwem serwisu Allegro.pl, gdzie od lat zawierana jest lwia część wszystkich e-aukcji w Polsce, sprzedano towary o wartości ponad 357 mln zł. To dwa razy więcej niż w analogicznym okresie rok temu. - Odsetek nieuczciwych transakcji jest u nas minimalny, 0,05 proc. wszystkich zakończonych aukcji. I nie zwiększa się od dawna - zapewnia Bartek Szambelan, rzecznik Allegro.pl. Nadkomisarz Robert Kwiatkowski, zastępca naczelnika wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie: - Liczba transakcji na aukcjach wzrasta gwałtownie, więc te pół promila oszustw przekłada się na coraz więcej nadużyć.
   Statystyk nie ma, ale policzmy: od stycznia do czerwca na Allegro.pl sfinalizowano 3,06 mln aukcji. Pół promila nieuczciwych aukcji to 1530 pułapek na naiwnych.
   Mechanizm oszustw na aukcjach jest zazwyczaj podobny. Ktoś wystawia na licytację rzekomo posiadany towar, inkasuje od zwycięzcy pieniądze (najczęściej przelewem lub za zaliczeniem), po czym rozpływa się we mgle. Klient albo nie dostaje nic, albo przypadkowy szmelc. W czerwcu mieszkaniec Zduńskiej Woli kupił na aukcji radiomagnetofon. Zapłacił 815 zł, po czym odebrał przesyłkę z... cegłą (opisał to "Dziennik Łódzki"). "Cegła w paczce" już dawno stała się przysłowiowym określeniem internetowego oszustwa.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 17-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.