informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 103 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bezrobocie w Polsce spadnie poniżej 10 proc.

   Komisja Europejska przewiduje, że bezrobocie w Polsce w 2008 roku spadnie poniżej 10%. Bruksela, która przedstawiła swoje wiosenne prognozy dla krajów członkowskich podkreśla, że będzie to najlepszy wynik od czasu przejścia z gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej.
   Do tej pory, Polska z kilkunastoprocentowym bezrobociem, zajmowała ostatnie miejsce w Unii. Prognozowana poprawa sytuacji wynika zdaniem Brukseli, z ożywienia gospodarczego - wzrost produkcji, oraz inwestycji, przyczynił się do tworzenia nowych miejsc pracy. Poza tym, na spadek bezrobocia wpływ ma także masowa emigracja zarobkowa. Po integracji z Unią, wiele osób, zwłaszcza młodych, wyjechało w poszukiwaniu pracy do państw Europy Zachodniej.
   Wiosenne prognozy Komisji Europejskiej przynoszą jeszcze jedną dobrą wiadomość dla Polski. Deficyt budżetowy w tym roku spadnie i wyniesie 3,4%. Zatem dane Brukseli pokrywają się z wyliczeniami polskiego rządu. Jeszcze kilka miesięcy temu, Komisja Europejska nie dowierzała tym prognozom i przewidywała, że deficyt będzie o trzy dziesiąte punktu procentowego wyższy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 07-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.