informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bezpieczniej wybrać kredyt w złotówkach
   "Rzeczpospolita" pisze, że zupełnie nie opłaca się już zaciąganie kredytów w dolarach i euro. Franki szwajcarskie są nadal dość popularne ze względu na oprocentowanie i dość stabilny kurs waluty. Kredyty w złotych są trochę droższe niż we frankach, ale w przypadku rodzimej waluty nie trzeba się liczyć z ryzykiem kursowym.
"Coraz więcej kredytów mieszkaniowych zaciągamy w złotówkach. Szacuje się, że jeszcze na początku 2006 roku tylko co czwarty kredyty był brany w rodzimej walucie, a obecnie mniej więcej co drugi. Niemal całkowicie zniknęło zainteresowanie kredytami w euro i dolarach, coraz rzadziej decydujemy się także na franki szwajcarskie." - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   "Na spadek zainteresowania kredytami we frankach szwajcarskich na pewno mają wpływ decyzje szwajcarskiego banku centralnego (SNB) i polskiego nadzoru bankowego. SNB systematycznie podwyższał stopy procentowe w reakcji na ożywienie gospodarcze i zagrożenie inflacją. W ciągu ostatnich 12 miesięcy stopy procentowe w Szwajcarii wzrosły z 1 do 2,3 proc. Wpłynęło to na znaczny wzrost oprocentowania kredytów. Natomiast polski nadzór bankowy nakazał podwyższyć wymagania dla klientów banków zaciągających kredyty walutowe. Z informacji uzyskanych w bankach wynika, że większość z nich podniosła wymóg co do progu minimalnego dochodu kredytobiorców o 10 - 20 proc." - pisze dziennik.
   "W Polsce 26 kwietnia Rada Polityki Pieniężnej także podniosła stopy procentowe o 25 pkt bazowych. Nie oznacz to jednak, że o tyle wzrośnie oprocentowanie wszystkich kredytów mieszkaniowych. Zdecydowana większość kredytów opiera się na rynkowej stopie trzymiesięcznego WIBORU, a nie na stopach banku centralnego. W ostatnim czasie WIBOR wzrósł o około 15 punktów bazowych i na tym wzrost się zatrzymał. Biorąc pod uwagę, że większość kredytów jest oparta na WIBOR 3M, banki podniosły oprocentowanie kredytów już na początku kwietnia." - czytamy dalej.
   W pierwszym kwartale bieżącego roku banki pożyczyły na sfinansowanie zakupu domów i mieszkań już 11 miliardów złotych. Jest to o ponad 70 procent więcej niż w tym samym okresie 2006 roku. W całym ubiegłym roku banki pożyczyły na cele mieszkaniowe prawie 43,4 miliardów złotych. Dla porównania rok wcześniej było to 24,3 mld zł, a w 2004 r. - 15,3 mld zł.
   Więcej informacji w "Rzeczpospolitej"

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 07-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.