informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Auto w leasingu tańsze niż na kredyt

   O tym, czy osoby mające problem z wykazaniem się zdolnością kredytową, będą mogły sfinansować zakup samochodu w drodze leasingu konsumenckiego, zdecyduje sąd administracyjny. Zapytanie w tej sprawie założył Raiffeisen Leasing.  Zasady spłacania rat są takie same jak w przypadku przedsiębiorcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu miesięczne obciążenia ratą leasingową mogą być nawet o połowę niższe niż w przypadku kredytu. Takie obciążenie także nie zmniejsza zdolności kredytowej, ponieważ nie jest uwzględniane w Biurze Informacji Kredytowej - podaje "Gazeta Prawna".


   "Pierwsze takie oferty pojawiły się na przełomie 2005 i 2006 roku, ale szybko firmy leasingowe przestały promować tę formę pozyskiwania aut. Pojawiły się bowiem wątpliwości prawno-podatkowe, dotyczące właśnie wykazywania zdolności kredytowej. Ma je rozwiązać decyzja sądu administracyjnego, który sprawą zajmuje się już od 1 sierpnia ubiegłego roku i powinien ją rozstrzygnąć w najbliższych miesiącach." - pisze "Gazeta Prawna".
   "- Jeśli rozstrzygnięcie będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami, czeka nas boom na leasing konsumencki - mówi Andrzej Sugajski, dyrektor Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Dodaje, że firmy leasingowe już teraz pracują nad warunkami leasingu dla klientów indywidualnych." - podaje "Gazeta Prawna".
   "Jednak różnica między tymi formami finansowania auta jest istotna: żeby wziąć pożyczkę, trzeba wykazać się zdolnością kredytową. Dla wielu osób, które w ostatnich latach zadłużyły się na zakup mieszkania, może to być problem. Z kolei te, które myślą o zakupie mieszkania na kredyt, też nie chcą zmniejszać sobie możliwości zaciągnięcia kredytu na lokum. Część osób, ma też problem z udokumentowaniem swoich zarobków, bo pracują głównie na umowy o dzieło czy zlecenia, co nie przeszkadza im w uzyskiwaniu wysokich dochodów. To też oferta dla klientów ceniących sobie wygodę: w najdroższym wariancie ich jedynym zmartwieniem związanym z autem będzie dolewanie paliwa. Do tych grup będą chciały uderzyć przedsiębiorstwa leasingowe." - czytamy w "Gazeta Prawna".
   O tym, jakie dokumenty są niezbędne przy zawieraniu umowy decyduje wysokość tzw. opłaty wstępnej. Dla przykładu Masterlease wymaga, aby przy 20-proc. opłacie, posiadać dowód osobisty i drugi dokument potwierdzający tożsamość (ze zdjęciem) wnioskodawcy i małżonka. Jeśli starający się o leasing konsumencki ma mniej niż 28 lat, niezbędne będzie okazanie książeczki wojskowej. Przy 10-proc. opłacie oprócz wymienionych powyżej dokumentów, należy wyposażyć się w zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach i wyciąg z konta bankowego plus analogiczne dokumenty poręczyciela. Należy pamiętać, że wraz z zaprzestaniem płacenia rat, kwota ta przepada.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Marcina Jaworskiego pt. "Bardziej opłaca się auto w leasingu niż na kredyt".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 05-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.