informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rozmowy telefoniczne - co roku będziemy płacić mniej
   Po raz kolejny dopiero interwencja Urzędu Komunikacji Elektronicznej staje się impulsem do obniżki cen połączeń telefonicznych. Wynika to z ogólnego trendu europejskiego, gdzie państwowi regulatorzy usług telekomunikacyjnych, wymuszają na operatorach obniżki stawek. Podobnie dzieje się w Polsce.
   Jak informuje Gazeta Prawna „od 1 maja obowiązują niższe i jednolite przez całą dobę stawki za kończenie połączeń w sieciach komórkowych ( tzw. MTR ), których operatorami są PTK Centertel, Polkomtel i PTC. O obniżce stawki i jej ujednoliceniu do 40 gr za minutę ( poprzednio 44 gr w szczycie i 40 gr w nocy i dni wolne ) zdecydował Urząd Komunikacji Elektronicznej. UKE zapowiedział też, kolejne coroczne obniżki stawek, tak by w 2010 roku spadły do 21,62 gr za minutę.”
   „Należy oczekiwać, że w jakiś czas po tym, jak znane będą nowe ceny TP, obniżki nastąpią u innych operatorów. Tak jak poprzednio dostosują oni swoje ceny do stawek TP. ( ... ) Spadek stawek MTR wpłynie także na przychody sieci komórkowych i operatorów stacjonarnych ( przez obniżkę cen rozmów na komórki ). Szefowie Polkomtela i PTC twierdzą, że tegoriczne przychody zarządzanych przez nich firm będą – mimo oczekiwanego wzrostu liczby klientów – na poziomie 2006 roku” czytamy w Gazecie Prawnej.
   Po raz kolejny powtarza się scenariusz, w którym ceny usług teleinformatycznych ( w Polsce i tak relatywnie wysokie ) obniżane są nieznacznie dopiero odgórnymi regulacjami UKE. Obniżki te ledwo dostrzegalne dla klientów, wywołują głośne protesty ze strony operatorów, którzy niechętnie godzić się muszą na ograniczanie swoich zysków. Więcej na ten temat w artykule Tomasza Świderka w Gazecie Prawnej „Taniej z telefonów stacjonarnych na komórki”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.