informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Uroki życia na kredyt: Nie tylko auta i mieszkania, ale także wesela i komunie
   Dziś na kredyt kupujemy nie tylko najdroższe dobra - domy czy samochody - ale za pożyczone pieniądze urządzamy nawet przyjęcia komunijne i weselne. Przychodzi nam to coraz łatwiej, ponieważ banki prześcigają się w wymyślaniu nowych ofert dla klientów.
   Według danych GUS, wskaźniki ufności konsumenckiej - bieżący i wyprzedzający - odnotowały w kwietniu kolejny wzrost i są na najwyższym poziomie od początku realizacji badania. - Wzrost wydatków detalicznych jest w Polsce dynamiczny, w marcu według GUS wynosił aż 19,2 proc. - mówi Emil Szweda, analityk Open Finance. - Jednocześnie spadła stopa bezrobocia do 14,4 proc., podczas gdy w lutym było 14,9 proc. To kolejne potwierdzenie ożywienia gospodarczego.
   Powiada się, że z pomocą statystyki można udowodnić wszystko. Ale obserwacje rynkowe potwierdzają optymistyczne dane GUS. Jak poinformował prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz, w tym roku banki mogą udzielić ponad 57 mld zł kredytów mieszkaniowych, co oznaczałoby wzrost całej puli tych kredytów do ponad 140 mld zł. W budownictwie koniunktura jest tak dobra, że zaczęło brakować podstawowych materiałów - kruszywa, cementu, wapna, cegieł. Prezes Związku Producentów Materiałów dla Budownictwa, Ryszard Kowalski, szacuje, że cena tych materiałów w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły o 70-80 proc.
   Zaskakujące są też dane z rynku sprzedaży nowych samochodów, na którym w 2006 r. panowała prawdziwa posucha. W marcu sprzedaż aut osobowych wzrosła aż o 29,3 proc. licząc rok do roku. Jest to - jak podał instytut Samar - najlepszy wynik od momentu przystąpienia Polski do UE. Co przy tym ciekawe - z danych Samaru wynika też, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku do Polski sprowadzono z krajów UE prawie 214 tys. samochodów używanych, czyli o ponad 74,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Arkadiusz Bałazy, prezes zarządu spółki Ameks z Mysłowic uważa, że tym razem praktycznie nie było martwego sezonu w handlu samochodami, który zdarzał się zwykle w okresie zimowym. - Nasz rynek jest chłonny, ponieważ wielu Polaków jeździ starymi samochodami, mającymi grubo ponad dziesięć lat, dziś chcą je wymienić nie tylko na nowsze, ale przede bardziej ekonomiczne - mówi. - Znacznym ułatwieniem przy zakupach są coraz bardziej dostępne kredyty - dodaje.
   Szacuje się, że dziś kupuje się na kredyt nawet 70 proc. aut. Podobnie jest na rynku sprzęt AGD i RTV, gdzie klientów kuszą dogodne systemy ratalne. - Jeśli ktoś potrafi spłacić pralkę czy telewizor w rok, to praktycznie nie ponosi dodatkowych kosztów - mówi Andrzej Kołodziejczyk, sprzedawcy w dużym sklepie elektronicznym w Bielsku-Białej. - Po prostu cenę towaru dzieli się na 12 rat.
   Jego zdaniem, sprzedaż rośnie, bo kredyty konsumpcyjne są dostępne praktycznie dla każdego.
   Nasz db kredyt gotówkowy może wziąć osoba zarabiająca już od 350 złotych, również w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło, posiadająca kontrakt menedżerski, rentę czy emeryturę - mówi Piotr Królikowski, dyrektor Consumer Finance Deutsche Bank PBC SA.
   W GE Money Banku można otrzymać kredyt gotówkowy na 10 tys. zł bez zaświadczeń o dochodach. Z początkiem kwietnia korzystne dla klientów zmiany do oferty kredytu gotówkowego Kredyt Plus wprowadził Volkswagen Bank Direct. Nie dość, że zaproponował niższe oprocentowanie oraz opłaty, to jeszcze pożyczkę - maksymalnie do 50 tys. zł - można dostać bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń.
   ING Bank Śląski w przypadku pożyczki wiosennej też nie wymaga zabezpieczeń. Bankowcy chętnie pożyczają na wydatki konsumpcyjne, bo tego typu kredyty nie niosą ze sobą wielkiego ryzyka. Z bankowych danych wynika, że spłacamy je solidnie.
   Na wypadek kłopotów życiowych, które mogą wywołać problemy ze spłatą rat, warto pomyśleć o ubezpieczeniu. W przypadku db kredytu gotówkowego opcjonalny pakiet ubezpieczeń obejmuje ochronę życia i zdrowia kredytobiorcy, ubezpieczenie na wypadek utraty źródła zatrudnienia czy czasowej lub trwałej niezdolności do pracy. Ubezpieczenie przy okazji daje możliwość uzyskania niższego oprocentowania kredytu.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-05-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.