informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Urząd Pracy zrobi z ciebie bezdomnego!

   Mieszkasz w Lublinie, jesteś bezrobotny i chcesz się zarejestrować w Powiatowym Urzędzie Pracy? Musisz zgodzić się, by urzędnik zapisał cię jako bezdomnego.
   Doświadczyła tego jedna z naszych czytelniczek. - Jestem zapisana w Miejskim Urzędzie Pracy, ale chciałam też skorzystać z ofert, które wpływają do Powiatowych Urzędów Pracy, a umożliwiają zatrudnienie w innych miejscowościach. Gdy urzędnik wpisywał mój adres, komputer go nie przyjmował - opowiada kobieta. - Przyszedł drugi pracownik PUP i kazał wpisać "bezdomny". Wtedy było w porządku - dodaje.
   Okazuje się, że winny jest program komputerowy, którego używają PUP. Co ciekawe, o wymuszaniu "bezdomności" nie wiedzieli dyrektorzy urzędów, z którymi rozmawiała "Gazeta". Zarówno Grażyna Gwiazda kierująca Powiatowym Urzędem Pracy przy ul. Mełgiewskiej, jak i Katarzyna Kępa, szefowa Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie, początkowo były bardzo zaskoczone.
   Absolutnie tak nie robimy - zapewniała Katarzyna Kępa. - To mogłoby być dodatkowym upokorzeniem dla ludzi. Nie dość, że są bezrobotni, to jeszcze mielibyśmy ich wpisywać jako bezdomnych? - kontynuowała. Jednak po rozmowie z pracownikami obie przyznały, że takie praktyki mają miejsce.
   Problem zgłaszaliśmy wielokrotnie do firmy, od której kupiliśmy program. Ale nic to nie dało - mówi Grażyna Gwiazda. - Zawsze jednak po wydrukowaniu przekreślamy tę informację i wpisujemy właściwy adres zamieszkania - podkreśla.
   W Rzeszowie, Wrocławiu czy Bydgoszczy nie ma wymuszania "bezdomności" na poszukujących pracy osobach. Ale tamtejsze urzędy używają innego programu komputerowego. Dlaczego lubelscy urzędnicy nie zrobią tak samo? - Ten, którego używamy, jest tani i łatwy w obsłudze, a poza tym wyjątkiem nie sprawia nam problemów - tłumaczy Grażyna Gwiazda. - W tym momencie nie stać byłoby nas na zmianę systemu komputerowego - dodaje Katarzyna Kępa. I zapewnia, że jej pracownicy od roku pisali do firmy Progres-2000, która ten system opracowała, aby go poprawiła.
   Błąd wziął się z tego, że kiedyś nie było możliwości rejestrowania się w innych urzędach. Wpisywanie zamiast adresu zamieszkania słowa "bezdomny" jest rozwiązaniem awaryjnym - wyjaśnia Antoni Garbacik, prezes Progres-2000. Ale jak twierdzi, dowiedział się o tym z e-maila z prośbą o interwencję, który przyszedł do niego zaledwie kilka dni temu.
   Usunięcie usterki to kwestia kilku dni, może uda się to zrobić jeszcze w tym tygodniu - dodaje. Antoni Garbacik zapewnia, że urzędy pracy za tę modyfikację nie będą musiały płacić, gdyż takie zmiany dokonywane są w ramach licencji.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.