informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

UE: Co szósty aktywny zawodowo Polak ma firmę

   Według unijnych wyliczeń co szósty aktywny zawodowo Polak pracuje na własny rachunek. Co by oznaczało, że jesteśmy potęgę przedsiębiorczości. Entuzjazm jednak maleje, gdy uświadomimy sobie, że grono z nich to zmuszeni do samozatrudnienia byli pracownicy, a także ofiary bezrobocia strukturalnego, które próbują jakoś przeżyć. Rzeczywistość nie jest już tak różowa.

   "Resorty pracy i polityki społecznej oraz gospodarki przygotowały dla Sejmowej Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości informacje na temat samozatrudnienia u nas i w UE. Oba zaznaczyły, iż bardzo trudno policzyć, ile mamy w Polsce pracujących na własny rachunek. Nadal nie wiadomo dokładnie, ile w Polsce funkcjonuje małych jednoosobowych firm. MG szacuje, że jest ich około 400 tysięcy. MPiPS podaje, że mamy ok. 584 tys. przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają żadnego pracownika. Prowadzą działalność głównie w budownictwie, transporcie, ochronie zdrowia i oświacie." - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   Według szacunków Ministerstwa Pracy pracujący na własny rachunek lub prowadzący jednoosobowe firmy to obecnie ok. 19% wszystkich aktywnych zawodowo Polaków. Połowa z nich to rolnicy. 40% z pozostałych ma wykształcenie zasadnicze zawodowe. Wielu z nich nie znajduje zatrudnienia. Jedyny sposobem na pracę dla nich wydaje się być właśnie samozatrudnienie. Oczywiście nie wszystkim się udaje przebrnąć przez meandry prawa i biurokrację. Duży odsetek takich firm upada.
   Więcej na temat w "Rzeczpospolitej", w artykule autorstwa aft pt. "Miliony samozatrudnionych"

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 26-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.