informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Deweloperzy chcą ściągać Polaków z Londynu

   Czy do Krakowa zaczną masowo ściągać Polacy z Londynu? Deweloperzy przekonują, że jest to możliwe. Z myślą o rodakach mieszkających na Wyspach przygotowują giełdę najnowszych inwestycji mieszkaniowych pod Wawelem.
   "Kraków w Londynie. Krakowskie inwestycje mieszkaniowe na lata 2007-2009" - pod takim hasłem grupa największych krakowskich deweloperów zamierza za kilka miesięcy zorganizować giełdę najbardziej atrakcyjnych lokali w naszym mieście.
   W Wielkiej Brytanii żyje i z dużym powodzeniem pracuje już ponad milion Polaków. Nie wolno nam ignorować takiej grupy potencjalnych klientów - mówi Tytus Misiak, prezes Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, które jest organizatorem giełdy. - Zresztą część z nich na pewno będzie chciała kiedyś wrócić do kraju. Chcemy ich przekonywać, że warto rozpocząć nowe życie właśnie w Krakowie.
   W giełdzie wezmą udział 22 największe firmy deweloperskie. - To pierwsza tego typu inicjatywa zagraniczna na tak dużą skalę - zaznaczają. Deweloperzy zaprezentują się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym, ale - jak podkreślają - ich grupą docelową nie są wyłącznie rodacy.
   Już teraz budownictwo w Krakowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem Anglików, chcemy im przybliżyć naszą ofertę i przekonać, że warto inwestować w rynek nieruchomości w naszym mieście - mówi Misiak.
   Na giełdzie pojawi się szczegółowa lista osiedli i apartamentów. Wizualizacje i zdjęcia inwestycji już realizowanych oraz nowe projekty. Informacje na temat przedsięwzięcia, które odbędzie się w dniach 29 września - 5 października, pojawią się zarówno w prasie polonijnej, jak i anglojęzycznych mediach. - Zależy nam na tym, aby nie była to tylko jednorazowa akcja, ale początek cyklicznych działań marketingowych w Londynie - zdradzają deweloperzy. - W planach mamy też inne miasta europejskie - zaznacza Tytus Misiak, ale szczegółów na razie nie chce ujawniać.
   W jaki sposób podbój Europy odbije się na cenach mieszkań, które już teraz należą w Krakowie do najwyższych w Polsce?
   Trudno to przewidzieć, ale rewolucji raczej nie będzie, bo rynek powoli zaczyna się stabilizować - tłumaczy Tytus Misiak. - Myślę, że wzrost cen będzie porównywalny do tego, co dzieje się w innych miastach, a więc średnio o 5 do 10 proc., co będzie wymuszone rosnącymi cenami gruntów.
   Kolejnym argumentem, który - zdaniem deweloperów - przemawia za tym, że ceny mieszkań przestaną pędzić w górę, jest to, że w Krakowie coraz więcej się buduje. Tylko w ubiegłym roku powstało 6600 nowych mieszkań - to niemal dokładnie tyle co w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu razem wziętych. - W tym roku ich liczba może być jeszcze większa - zapowiada wydział architektury UMK. - Tylko w I kwartale wydaliśmy ponad 1000 ,,wuzetek", a ich liczba z miesiąca na miesiąc rośnie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.