informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 74 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na jednej podwyżce stóp procentowych się nie skończy
   Ekonomiści są pewni, że podwyżka stóp procentowych, jaką zafunduje nam RPP, zacznie cykl zacieśniania polityki pieniężnej. Jak długo ten cykl potrwa - nie wiedzą. - pisze "Parkiet".
"Powszechnie oczekiwany w tym tygodniu wzrost stóp (pierwszy od niemal trzech lat) rozpocznie cykl zacieśniania polityki pieniężnej - sądzą ekonomiści. Wzrost gospodarczy jest tak szybki, że inflacja będzie rosnąć. To zaś zmusi bank centralny do kolejnych podwyżek." - podaje "Parkiet".
   "- Po podniesieniu stóp w kwietniu kolejnego ruchu RPP spodziewam się w październiku - twierdzi Grzegorz Maliszewski, ekonomista Banku Millennium. Termin jest podyktowany tym, że właśnie w październiku rada będzie mieć do dyspozycji świeżą projekcję inflacji [...]. Podobnego scenariusza oczekuje Piotr Bielski z Banku Zachodniego WBK. Zarówno on, jak i Grzegorz Maliszewski spodziewają się, że stopy będą rosły również w przyszłym roku. Bielski ocenia, że w 2008 r. można się spodziewać jednej podwyżki, dzięki czemu główna stopa procentowa znalazłaby się na poziomie 4,75 proc. Natomiast Maliszewski prognozuje, że w 2008 roku będą trzy podwyżki i tzw. stopa interwencyjna dojdzie do 5,25 proc." - czytamy w "Parkiecie".
   Od roku stopa procentowa NBP wynosi 4 proc. Podniesienie stóp przez Radę Polityki Pieniężnej przełoży się bezpośrednio na wysokość odsetek płaconych od kredytów mieszkaniowych. Miesięczna rata kredytu dla 100 tys. zł wzrośnie co najmniej kilkanaście złotych.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.