informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki przewidują kolejne rekordy na rynku hipotecznym
   Na sfinansowanie zakupu domów i mieszkań banki pożyczyły już w pierwszym kwartale 11 miliardów złotych. To o ponad 70 procent więcej niż w tym samym okresie 2006 roku - pisze "Parkiet". "Wartość kredytów hipotecznych przyrasta w oszołamiającym tempie.
Rok do roku w I kwartale banki pożyczyły na mieszkania prawie o 74 proc. więcej. Było to ponad 11 mld zł. Jeśli taka dynamika utrzymałaby się przez cały rok, to przerosłoby to najśmielsze oczekiwania, a wartość nowo udzielonych kredytów sięgnęłaby 73 mld zł." - pisze "Parkiet".
   Gdy jeszcze w grudniu "Parkiet" pytał banki o prognozy dynamiki przyrostu kredytów hipotecznych w 2007 r., najczęściej oczekiwano 30 proc. "Jedynie najwięksi optymiści mówili, że będzie to 50 proc. wzrostu. Zdecydowanie mniejszy wzrost sprzedaży kredytów, niż zaobserwowany w I kwartale zapowiada również Związek Banków Polskich. Spodziewa się on, że w całym roku sprzedaż ta w stosunku do minionego roku będzie wyższa o jedną czwartą i wyniesie 54 mld zł." - czytamy.
   "To zbyt ostrożna wizja" - uważa Maciej Kossowski z Expandera. "Widząc wciąż rosnące zainteresowanie kredytami hipotecznymi, szacuję, że ich sprzedaż może wynieść w tym roku co najmniej 60 mld zł" - mówi. "Optymizm w podejściu do kredytów hipotecznych widać po każdej stronie zarówno w bankach, jak i wśród klientów" - dodaje.
   Więcej informacji w "Parkiecie".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.