informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 19 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Oferta kredytowa nie nadąża za popytem na działki budowlane
   Oferta kredytowa nie nadąża za popytem na działki budowlane. Niewiele instytucji zgadza się sfinansować taką inwestycję, nie żądając od klienta wkładu własnego - pisze "Rzeczpospolita".
   "Kredyty na 110 lub 120 procent wartości domu lub mieszkania przestały dziwić. Bank kredytuje już nie tylko zakup lokum, ale także koszt jego wyposażenia, żądając w zamian wykupienia dodatkowej polisy. Sytuacja inwestorów poszukujących kredytu na zakup działki budowlanej jest już znacznie mniej komfortowa. Kredyty na ten cel często obwarowane są wymogiem posiadania własnego wkładu" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   "Klientowi, który osiąga wystarczające dochody, nasi doradcy znajdą kredyt na 100 procent wartości działki. Oczywiście tylko wtedy, gdy cena nieruchomości jest adekwatna do jej wartości. Jednak wybór takich produktów będzie mniejszy niż przy kredycie na kupno domu lub mieszkania" - mówi Tomasz Kowalski, dyrektor ds. produktów bankowych w firmie Expander.
   Podobnie ofertę banków ocenia Aleksandra Łukasiewicz, dyrektor ds. produktów bankowych Open Finance. "Praktycznie wszystkie liczące się banki skredytują zakup domu lub mieszkania w 100 procentach. Na kupno działki budowlanej również można znaleźć kredyt na 100 procent jej wartości i na 30 lat, ale już nie w każdym banku. Część instytucji ogranicza albo maksymalny okres kredytowania, albo maksymalne LTV, czyli stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości" - mówi Aleksandra Łukasiewicz.
   Więcej informacji w "Rzeczpospolitej"


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.