informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki kuszą niskimi odsetkami, ale pobierają wysokie prowizje
   Oprocentowanie kredytów gotówkowych spadło nawet do 7,9 proc., jednak prowizje sięgają 5 proc. - pisze "Gazeta Prawna".
   "Wybierając kredyt gotówkowy, nie można dać się zwieść niskim odsetkom. Równie istotne są opłaty: prowizja i obowiązkowe ubezpieczenia. Najlepiej koszt kredytu obrazuje całkowity koszt obliczony na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim. Nie zawsze cena czy wysokość kredytu jest najważniejszym parametrem. Klientom zależy przede wszystkim na czasie." - pisze "Gazeta Prawna".
   "Banki są w stanie przeanalizować wniosek klienta w 15 minut. Najszybciej decyzję kredytową podejmują banki specjalizujące się w obsłudze klientów detalicznych (tzw. consumer finance), są to m.in. Lukas Bank czy Eurobank. Ale także banki uniwersalne, np. BZ WBK, mają w ofercie błyskawicznie udzielane pożyczki gotówkowe, nawet w 15 minut. Trzeba jednak pamiętać, że najczęściej im szybciej możemy uzyskać kredyt, tym jest on droższy. Jeśli bank poświęca mniej czasu na analizowanie wiarygodności klienta, tym większe jest jego ryzyko, co rekompensuje sobie wyższym oprocentowaniem." - podaje dziennik.
   "Różnice dotyczą również dostępnych kwot kredytów. Niektóre banki udzielają niewielkich kredytów gotówkowych, np. w ING Banku Śląskim jest to 10 tys. zł. W Pekao można pożyczyć bez zabezpieczeń nawet do 100 tys. zł. W każdym banku ten sam klient w identycznej sytuacji finansowej dostanie kredyt w innej wysokości." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki gotówkowe i ratalne. Dlatego banki uruchamiają nowe placówki i wprowadzają na rynek nowe marki specjalizujące się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Niedawno Deutsche Bank PBC otworzył sieć placówek pod nazwą "db kredyt". Fortis Bank postanowił natomiast przejąć Dominet Bank specjalizujący się m.in. w udzielaniu kredytów gotówkowych.
   Więcej informacji w "Gazecie Prawnej"


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.