informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 122 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Akcyza za samochody w końcu wróci do podatników
   Trybunał Sprawiedliwości orzekł w styczniu, że podatek akcyzowy nakładany między majem 2004 a listopadem 2006 na sprowadzane do Polski używane samochody jest niezgodny z prawem i nakazał zwrot akcyzy w części przekraczającej podatek od nowych aut. Ministerstwo Finansów musi teraz zwrócić podatnikom 580 mln zł nadpłaconej akcyzy. Szacuje się, że dotyczy to ponad 2 mln osób.
   „O zwrot nadpłaconej akcyzy mogą się ubiegać te prywatne osoby, firmy i organizacje bez osobowości prawnej, które w momencie występowania o zwrot podatku są właścicielem sprowadzonego samochodu. Ustawa mówi nie tylko o zwrocie nadpłaty od aut sprowadzonych z UE, ale także od aut importowanych, a więc sprowadzonych np. z USA. Wystąpić o zwrot nadpłaty będzie można w ciągu pięciu lat od wejścia w życie ustawy. Wnioski w tej sprawie trzeba będzie kierować do naczelnika urzędu celnego, w którym dokonano odprawy samochodu. Wnioski będą zwolnione z opłaty skarbowej, a zwracana nadpłata będzie zwolniona z podatków dochodowych od osób fizycznych” wskazuje Gazeta Wyborcza.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 19-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.