informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Praca stresuje Europejczyków

   Znacząca liczba pracujących Europejczyków ocenia, że ich praca ma złe strony, 41% badanych postrzega swoją pracę za stresującą i wymagającą, 21% twierdzi, że pracuje w niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia warunkach, a 14% uważa, że praca nie pozwala im na godzenie życia zawodowego, rodzinnego i osobistego - wynika z ostatniej fali badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.

   Z badania obejmującego prawie 26 800 respondentów z 27 państw Unii Europejskiej wynika również, że stres częściej dotyka managerów (45%) i osoby pracujące na własny rachunek (44%), niż inne grupy zawodowe. Pracownicy fizyczni (29%) częściej uważają, że pracują w warunkach, które zagrażają, bądź szkodzą ich zdrowiu. Możliwość pogodzenia pracy, życia rodzinnego i osobistego jest częściej oceniana pozytywnie przez osoby samozatrudnione oraz przez respondentów powyżej 55 roku życia (74% w obydwu grupach). Pod tym względem kobiety częściej bywają szczęśliwe niż mężczyźni (odpowiednio 71% i 67%). Osoby, które zakończyły edukację do 15 roku życia, częściej negatywnie oceniają swoje środowisko pracy niż osoby, które dłużej pozostały w szkole.
   Na poziomie poszczególnych krajów, za najbardziej stresującą i wymagającą swoja pracę uważają mieszkańcy Litwy (71%), Grecji oraz Rumunii (po 70%), natomiast w Holandii (24%) i Finlandii (25%) odsetek ten jest najniższy. W Polsce 43% osób pracujących zawodowo uważa swoją pracę za zbyt wymagającą i stresującą, 27% twierdzi, że pracuje w niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia warunkach, natomiast aż 69% uważa, że praca nie pozwala im na godzenie życia zawodowego, rodzinnego i osobistego.
   Praca powinna być miejscem, gdzie pracownicy czują się dobrze i szczęśliwie. Natomiast obecnie ponad 42% europejskich pracowników uważa swoją pracę za zbyt wymagającą i stresującą. Taki stan źle wpływa na ogólną satysfakcję z życia i pozostawia pytanie o produktywność w pracy w dłuższym okresie - komentuje Urszula Krassowska, Lider Sektora Badań Społecznych i Politycznych TNS OBOP.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.