informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Najlepsi maklerzy świata zarabiają do 2 mld dolarów rocznie

   Najlepiej zarabiającym maklerem świata jest 33-letni John Arnold. W zeszłym roku zarobił 2 mld dolarów - ocenia amerykański magazyn "Trader Monthly".

   "Trader Monthly" już od siedmiu lat publikuje listę 100 najlepiej zarabiających maklerów świata. Lista za zeszły rok okazała się wyjątkowa. - Omal nie spadliśmy z krzesła - przyznają redaktorzy magazynu. Najlepiej zarabiającym maklerem świata okazał się John Arnold. Zgarnął do portfela rekordową kwotę około 2 mld dolarów, bo najdokładniej przewidywał zmiany na światowym rynku gazu. Arnold, który ma dziś 33 lata, uchodził za "cudowne dziecko" maklerów od rynku gazowego w amerykańskim koncernie energetycznym Enron. Kiedy z powodu nadużyć finansowych Enron zbankrutował, Arnold za 8 mln dolarów założył firmę Centaurus Energy i z 10 kolegami z Enronu na własną rękę zaczął handlować gazem. Od pięciu lat niemal co rok Centaurus notuje ponad 200 proc. zwrotu na inwestycjach, a w zeszłym roku - nawet 317 proc.
   Według "Trader Monthly" ponad 1 mld dolarów zarobiło w zeszłym roku jeszcze czterech maklerów. Byli to 68-letni John Simons z Renaissance Technologies, który zarobił ponad 1,5 mld dolarów, 44-letni Eddie Lampert z funduszu ESL Investments i 78-letni T. Boone Pickens z funduszu inwestycyjnego koncernu naftowego BP Capital (obaj zgarnęli do 1,5 mld dolarów) oraz 50-letni Stevie Cohen, legendarny specjalista od funduszy wysokiego ryzyka typu hedge z firmy SAC Capital Advisors, który w zeszłym roku schował do portfela ponad 1 mld dolarów.
   Aby trafić na listę 100 najlepiej opłacanych maklerów świata w 2006 r., trzeba się było wykazać zarobkiem ponad 50 mln dolarów. Wejście do pierwszej pięćdziesiątki dawały dopiero zarobki ponad 100 mln dolarów. A średnio na maklera z listy 100 najlepiej zarabiających przypada zarobek 241 mld dolarów. 40 takich maklerów-krezusów pracowało w Nowym Jorku, a 27 - w Londynie.
   Zdaniem redaktorów "Trade Monthly" nie wszyscy maklerzy zawdzięczali swoje sukcesy finansowe tylko przenikliwości umysłu albo tytanicznej pracy. "Wystarczyłoby, aby wstał z łóżka, a i tak zarobiłby co najmniej 300 mln dolarów" - ironicznie piszą redaktorzy magazynu o Robercie Sorosie, który zarządza 10-mld funduszem swojego ojca, znanego finansisty George'a Sorosa.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.